Економіка Дякуємо Гройсману за наше «щасливе дитинство»! ЗА ТАРИФНИЙ ГЕНОЦИД!

Дякуємо Гройсману за наше «щасливе дитинство»! ЗА ТАРИФНИЙ ГЕНОЦИД!

329
0

Кабінет Міністрів України зробив українцям черговий сюрприз, піднявши ціну на газ на 23,5 %. «Турботливий» уряд Гройсмана при цьому заявив, що це підвищення є несуттєвим, бо ж могло бути і 60 %. У Гройсмана навіть умудрилися попіаритися на підвищенні тарифу, заявивши що, мовляв, Україна уникнула дефолту, щоправда там не уточнили, що за це все ми заплатимо взимку.

Чи можна було уникнути підняття ціни на газ для населення?

Підвищення тарифів — це зневага до і так незаможних українців. Навіть те, що уряд Гройсмана наприкінці робочого тижня увечері зібрався на екстрене, напівтаємне засідання, щоб ухвалити підняття тарифів на газ для населення, свідчить про неповагу цієї влади до українців. Ось ці всі загравання: «підвищимо-не підвищимо», «повинні підвищити на 60 %, але «ми про вас турбуємось» і буде на 23 %» — це цинічно.

Уникнути підвищення тарифів для населення за умови діяльності цього уряду було неможливо. І це не пов’язано з ринком, чи ще чимось, просто в Гройсмана та його уряду відсутня стратегія розвитку енергетичного сектору й економіки України загалом. Аби уникнути підвищення цін на газ, мала бути змінена парадигма у стосунках із ЄС і МВФ, от і все.  Тарифи на газ можна було не підіймати, якби «Нафтогаз» укладав адекватні договори з європейськими газовими компаніями.

У ситуації з ціною на газ був інший вихід: не підіймати тарифи, тоді б нам би не надали чергового траншу від МВФ, через що нас чекав би дефолт. Уряд пішов другим шляхом і вирішив підняти тарифи. Те, що сталося, — це розплата за безвідповідальність у попередні роки, зокрема, набрання значної суми траншів і неналежне їхнє використання з точки зору оздоровлення економіки. Бо саме за останні десять років було взято найбільше кредитів. Ми пригадуємо, як за Яценюка бралися величезні транші МВФ, за які тепер відповідає Гройсман.

У нас безвихідь, це все рано чи пізно закінчиться дефолтом. От зараз уряд підвищив вартість газу для населення на 23 %, але це не останнє підвищення тарифу на газ. Після виборів знову постане питання про повернення боргів міжнародним кредиторам: потрібно буде або перекредитуватися, або повернути борг шляхом набирання нових позик. І за цих умов знову буде підняття ціни на газ для населення. Але так чи інакше ми йдемо до дефолту, який обов’язково буде. Бо та динаміка росту ВВП, яка є у нашій державі, не здатна обслуговувати зовнішні запозичення та давати внутрішній резерв для розвитку національної економіки. Наша економіка деградує. В принципі дефолт — це не так і страшно, він може навіть оздоровити нашу економіку.

Підвищення тарифу на газ призведе до активізації трудової міграції українців закордон. Наші урядовці традиційно скиглять, що наші люди ліниві, бо вони за 7 тисяч гривень не хочуть йти на завод, виготовляти якусь там дроти до автомобілів. У такому випадку я б рекомендував українцям посилати на ті заводи працівників Кабміну. Природно, що люди не хочуть працювати за ці гроші, бо заплатиш податки, комунальні послуги, вартість яких постійно зростає, і на життя залишиться десь дві тисячі гривень. І це ще в кращому випадку, бо якщо людина з іншого міста чи села, їй потрібно ще й житло орендувати. А як за такі гроші можна вижити?

 

Крім цього, підняття ціни на газ для населення призведе до збільшення вартості всіх товарів: починаючи від продуктів харчування і сфери послуг та закінчуючи легкою та важкою промисловістю. Тим паче, що за певний час на 19-20 % зросте вартість усіх інших комунальних послуг. Щоправда, напередодні виборів, десь нарикінці зими нас очікує «аукціон небаченої щедрості» — зростатиме мінімальна заробітна плата, пенсії. Але навіть це підняття ситуацію не покращить.

Будуть соціально-економічні наслідки…

В українців і справді мільярдні борги за комунальні послуги. У соціальних мережах уже з’являються заклики до того, щоб не платити за газ у листопаді.

Якщо тарифи на комунальні послуги в Україні і надалі будуть такими «драконівськими», то це все може призвести до колапсу системи. Бо, як би ми не ставились до облгазів і теплоенерго, проте у них на балансі є тепломережі, які потрібно утримувати у нормальному стані, щоб не було «свята гарячих фонтанів», як це сталось у Києві, коли з’явилась тепла вода. Вони ж можуть перестати ремонтувати свої мережі, звідти і далі звільнятимуться люди, оскільки у цих підприємствах зарплати мізерні. Це нічим добрим не закінчиться.

Піднявши ціну на газ,  Гройсман  показав свою нездатність відповісти за свої обіцянки у соціально-політичному напрямку. Адже нам обіцяли інвестиційний клімат, не підвищувати тарифи, долар по 5 гривень тощо. Заочник вкотре показав як державою “керувати”… 

То майже “докерувався”!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я