Економіка Десятки тисяч зарплата та мільйонні статки: що задекларували головні комунальники Вінниці?

Десятки тисяч зарплата та мільйонні статки: що задекларували головні комунальники Вінниці?

574
0

Десятки тисяч зарплата та мільйонні статки: що задекларували головні комунальники Вінниці?Після мерів та нардепів дивимось чим багаті директори вінницьких комунальних підприємств. Але оскільки їх десятки, то для огляду обрали шість найбільших КП, про які часто говорять вінничани. Хто з комунальних керівників має найбільшу зарплату? На чому вони їздять? І в кого найбільше квадратних метрів житла?

До 31 березня керівники комунальних підприємств задекларували свої минулорічні доходи та майно. У Вінниці діють десятки КП, як міські, так і обласні. Матеріал з оглядом статків всіх керівників буде довгим, і дочитають його лише одиниці. Тому обрали шість підприємств, на які в соцмережах скаржаться вінничани: або через незадовільну якість наданих послуг, або через завеликі тарифи. Розповідаємо про зарплати і майно керівників «Вінницякартсервісу», «Вінницької транспортної компанії», «Вінницяоблводоканалу», «Вінницяміськтеплоенерго», «Вінницязеленбуду» та «Ековіну». Дані брали з держреєстру декларацій.

Зарплата — єдиний дохід «Віннницякартсервісу», яке опікується е-квитком, часто дістається від вінничан за некоректну роботу валідаторів, незрозумілі зняття коштів з банківських карток та задовгі очікування на «Картку вінничанина».Очолює комунальне підприємство Катерина Бабіна.  В 2020 році вона задекларувала 542 тисячі гривень зарплати. Це, до речі, її єдиний дохід, який був вказаний у декларації. Поділивши суму на 12, отримуємо приблизну щомісячну зарплату Бабіної — 45 тисяч гривень. Варто зауважити, що така сума виходить «брудними», до стягнення податків. Заощадження, транспорт, корпоративні права та цінні подарунки в декларації відсутні. З нерухомого майна — квартира у Вінниці на 44,3 квадратних метри.

Вінницькі транспортники хоч і одні з кращих в Україні, але регулярно отримують на «горіхи» від пасажирів: за відсутність кондукторів і квитків у водія, роботу контролерів  та за дефіцит транспорту, який частково виник через карантинні обмеження.Гендиректором «Вінницької транспортної компанії» є Михайло Луценко. За минулий рік він задекларував 1 мільйон 65 тисяч гривень зарплати. Поділили цю суму на 12, і отримуємо орієнтовну щомісячну зарплату — 88 тисяч гривень, що є сумою до утримання податків. Свої заощадження родина Луценків зберігають в гривні: загалом мають 1,1 мільйона гривень на банківських рахунках. З нерухомості — дві земельних ділянки та дачу в Хмельницькій області, квартиру на 67 квадратних метрів і гараж у Вінниці. Транспорт задекларував тільки Михайло Луценко — це Toyota RAV4 2018 року випуску і лодка BRIG D330 2010 року випуску.

Проживає у Вінниці без житла.Якість води з-під крана, мабуть, найбільш болюче питання для вінничан. Монополістом на водопостачання у місті є підприємство «Вінницяоблводоканал», яке очолює Олександр Чернятинський.

У своїй декларації він вказав 683 тисячі гривень отриманої зарплати за 2020 рік. За нашими розрахунками, це біля 57 тисяч на місяць. Серед заощаджень має 280 тисяч гривень і 10 тисяч доларів готівкою. З нерухомого майна у Олександра Чернятинського квартира на 40 м2 і земельна ділянка в Ямпільському районі Вінницької області. За декларацією в чиновника немає нерухомості у Вінниці. Однак фактично він проживає у обласному центрі, про що також вказано у декларації. Свого транспорту в Чернятинського немає.

Монополію на теплопостачання у Вінниці має КП «Вінницяміськтеплоенерго».З квітня минулого року в компанії новий керівник — Максим Білик.

На посаді гендиректора він отримав 549 тисяч гривень. Оскільки чоловік працював не повний рік, то цю суму ділимо на дев’ять місяців — орієнтовна зарплата Білика складає, за нашими розрахунками, складає 61 тисячу гривень «брудними» (до стягнення податків). У порівнянні з іншими керівниками КП, у Максима Білика значні заощадження. Разом з дружиною він має: 1,5 мільйона гривень, 64 тисячі доларів, 38 тисяч євро. У власності родини Біликів чотири квартири у Вінниці. Остання з них була придбана в 2019 році. Квартиру, площею 93 квадратних метри, коштувала їм 350 тисяч гривень. Транспорт в родині має тільки чоловік: це KIA Sportage 2011 року випуску.

Автопарк продали, будують новий дім.«Вінницязеленбуду» часто дорікають за «варварську» обрізку дерев у Вінниці. Очолює підприємство Ігор Любовський.

У своїй декларації він вказав 509 тисяч гривень зарплати за минулий рік. Орієнтовно, за нашими розрахунками, Любовський отримував 42 тисячі гривень на місяць.  Разом з дружиною торік заробив 1,3 мільйона гривень, з яких 690 тисяч було отримано з продажу транспорту. Якщо порівняти з декларацією за 2019 рік, то в новому звіті відсутні три машини, що належали дружині керівника «Зеленбуду» Інні Любовській — це Opel Kadett 1989 року, Toyota Land Cruiser Prado 2002 року, BMW X5 2015 року випуску. На «чорний день» в родині Любовських є 300 тисяч гривень, 46 тисяч доларів та 6,5 тисячі євро заощаджень. З нерухомості мають чотири земельних ділянки, дві квартири, площею 39 і 82 квадратних метри. Ще в декларації вказали, що Інна Любовська будує дім у Вінниці, який матиме площу 177 квадратних метрів.

Часто на адресу «Ековіна» надходять скарги за нерегулярний вивіз сміття з дворів багатоповерхівок. Вінничани нарікають на забиті смітники і поламані контейнерні майданчики. А в минулому були скарги на те, що вологе і сухе сміття забирає одночасно один сміттєвоз.

Очолює підприємство Петро Гриневич і він задекларував 310 тисяч гривень зарплати за минулий рік. Його щомісячна зарплата найменша серед керівників КП — орієнтовно 25 тисяч гривень, з якої ще утримують податки. Серед заощаджень родина Гриневичів має 141 тисячу гривень, дев’ять тисяч доларів та вісім тисяч євро. Нерухомість представлена земельною ділянкою і будинком на 120 квадратних метрів в селі Мізяківські Хутори. Транспорт в Гриневича — це сільгосптехніка, Fiat Scudo 2002 року, Renault Megane 2014 року випуску.

Джерело

#влада #міськрада #декларування #статки

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я