На голову Новини Держміграції ініціює видання закордонного паспорта з 16 років

Держміграції ініціює видання закордонного паспорта з 16 років

212
0

 Державна міграційна служба ініціює видачу закордонного паспорта з 16-річного, а не з 18-річного віку, як це здійснюється на даний момент, повідомляє прес-служба Держміграції.

 Державна міграційна служба ініціює видачу закордонного паспорта з 16-річного, а не з 18-річного віку, як це здійснюється на даний момент, повідомляє прес-служба Держміграції.

 

Відомство вважає, що таке нововведення необхідне молоді, яка планує навчатися за кордоном, оскільки оформлення проїзного документа дитини створює суттєві незручності для таких дітей через обмеження терміну дії документа – 3 роки.

 

Крім того, згідно з повідомленням, не всі держави в світі визнають цей документ.

 

Держміграції також ініціює спрощення процедури видачі закордонного паспорта. Зокрема, відомство пропонує відмовитися на етапі видачі закордонного паспорта від перевірок обставин, що перешкоджають пропуску громадянина через державний кордон України.

 

Міграційна служба виходить з того, що перевірка таких обставин (зокрема інформацію про відсутність судимості) у будь-якому випадку проводиться прикордонною службою під час перетину кордону шляхом автоматичної перевірки наявності даних у відповідних базах даних.

 

Держміграції пропонує залишити за службою тільки ідентифікацію особи при оформленні закордонного паспорта.

 

Перевірка іншої інформації, на думку служби, лише затягує процес оформлення закордонного паспорта, є додатковим навантаженням на працівників Держміграції і створює передумови для корупції.

 

Держміграції пропонує залишити обмеження на видачу закордонного паспорта тільки у випадках оформлення дозволу на виїзд на постійне проживання за кордоном.

 

Відповідні зміни пропонується внести в закон «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

 

Очікується, що в разі прийняття законопроекту термін оформлення закордонного паспорта Держміграції зможе скоротити до 20 днів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я