Економіка Держборг України: скільки і кому винен уряд? (але не українці!)

Держборг України: скільки і кому винен уряд? (але не українці!)

321
0

Гройсман В,Б, – заочник, бо отримав вищу освіту саме в такий спосіб. І оцей “реформатор” та його урядовці не втомлюються казати, що без все нових кредитів світових олігархів-фінансистів Україна пропаде! Та із ТАКИМ “урядом” постійних “попрошайок” вона точно загнеться! Бо цей уряд та їх “папєрєдніки” вже СТІЛЬКИ накредитувались, що не знати як будемо віддавати!

Державний борг України на червень 2018 року становив 76,3 млрд доларів!!!

З цієї суми приблизно 60% – зовнішні запозичення. Це дорівнює 47,2 млрд доларів, що в 2,6 рази більше поточного рівня валютних запасів країни.

Як зазначається, до 47,2 млрд доларів входить 9,6 млрд доларів гарантованого державою боргу, а решту – прямий борг у вигляді єврооблігацій (близько 17,5 млрд доларів, враховуючи 3 млрд доларів “російських” облігацій, за якими Україна оголосила дефолт), а також позик у міжнародних організацій (16,6 млрд доларів, включаючи облігації, розміщені під гарантії США) і іншу заборгованість (3,5 млрд доларів).

Ще приблизно 4,3 млрд доларів – внутрішні запозичення в іноземній валюті (так звані валютні ОВДП – облігації внутрішньої державної позики).

Слід зазначити, що не всі валютні запозичення лежать на плечах уряду. Приблизно 6,8 млрд доларів – борг НБУ перед МВФ: ця частина боргу не має безпосереднього впливу на бюджет, так як при погашенні гроші будуть вилучені із золотовалютних резервів.

Проте, зниження рівня резервів створює ризик для збереження фінансової стабільності країни.

Борг в національній валюті – близько 625 млрд грн (ОВДП), що становить майже 30% загального державного боргу.

З них більше половини (56%) – у власності Нацбанку (до 2016-го НБУ фінансував діри в держфінансах, викуповуючи ОВДП у Мінфіну, держбанків, Нафтогазу; така прихована емісія гривні вела до накопичення дисбалансів, які в кінцевому підсумку приводили до інфляції і девальвації).

Близько третини ОВДП (36%) – у власності державних банків (левова частка була випущена для докапіталізації цих банків), решта (всього 8%) тримають комерційні банки, українські фізособи і юридичні компанії, а також нерезиденти.

У найближчі півтора роки на Україну чекає пік виплат за борговими зобов’язаннями: уряд має повернути майже 10 млрд доларів тільки валютного боргу! А уряд Гройсмана хоче брати ще! Цей “заочник” нормальний? Базові закони економіки хоч читав?

Держборг (згідно теорії фінансів) – це гроші, які винен кожен українець: приблизно по 1800 доларів. Але стоп! Народ ці гроші не брав! Їх взяли та розікрали урядовці!!!

Ось вони й повинні всі ці борги повертати!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я