Новини Децентралізаційна реформа – фарс

Децентралізаційна реформа – фарс

288
0

Існує загроза знищення місцевого самоврядування, – пише сільський голова с. Хацьки Ігор Чекаленко.

Існує загроза знищення місцевого самоврядування, – пише сільський голова с. Хацьки Ігор Чекаленко.

 

У своєму зверненні до громадськості Чекаленко стверджує: «Розмови про децентралізацію влади та наближення управлінських послуг до людей сьогодні чутно на всіх щаблях управлінської вертикалі та в засобах масової інформації. Але в життєвих реаліях існує загроза знищення місцевого самоврядування. Такий висновок можна зробити після ознайомлення із Законом «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реформи міжбюджетних відносин)».

 

Як пише Ігор Чекаленко, підвищення бюджетної та фінансової самостійності місцевих бюджетів мають намір здійснити завдяки об’єднанню громад через позбавлення прав на виконання державою делегованих повноважень самоврядних органів сіл, селищ і т.д., що не визначились та не об’єднались.

 

Нібито завдяки таким діям влада позбудеться зайвих витрат, однак, на думку сільського голови, результат буде негативний: «Натомість, планується передати мізерну плату за надання адміністративних послуг, два-п’ять відсотків з роздрібного продажу підакцизних товарів та податок на нерухоме майно. Мова йде про податок на нерухомість громадян та комерційну нежитлову нерухомість. Подібні новації аж ніяк не компенсують втрати бюджетів. Адже зібрати податок на нерухомість, який ніколи не збирався, в умовах економічної кризи та стрімкого зубожіння селян буде проблематично і викличе зайву соціальну напругу».

 

Крім того, Чекаленко звертає увагу на недолугість таких дій можновладців: «Відшукати цензурні вислови для оцінки таких «реформ» не можу. Здається, можновладці і надалі не хочуть почути слушні пропозиції щодо реформування місцевого самоврядування шляхом ліквідації державних адміністрацій та передачі частини їхніх функцій компактним виконавчим комітетам при радах усіх рівнів. А ще місцеве самоврядування потребує спрощення процедури укладання договорів оренди та знищення корупційних схем в земельних відносинах, розумних кроків з розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування, регіональними органами управління і центром. Лише після цього можна обговорювати проблему добровільного об’єднання громад».

 

Також у зверненні сільського голови згадується, що місцеві жителі сильно обурені не тільки децентралізаційною реформою, але і усім пакетом реформ. На їхню думку, погіршення стандартів життя приведе до ще більшої катастрофи та серйозної напруги серед населення. Ситуацію може врятувати подолання прірви між багатими та бідними.

 

Джерело: firstsocial.info

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я