На голову Новини Чи потрібний Вінниці пам’ятник князю Ольгерду?

Чи потрібний Вінниці пам’ятник князю Ольгерду?

120
0

Вінниця є одним з найстаріших міст України. Офіційно визнаний рік заснування Вінниці – 1363. Засновник міста, яке входило в ті часи до складу Великого князівства Литовського, литовський князь Ольгерд.

Хоча досі історики не дійшли остаточної думки, хто ж насправді був засновником Вінниці — князь Ольгерд чи брати Коріатовичі, яким він подарував ці землі. Але було б дуже символічно та патріотично спорудити у місті пам’ятник засновників Вінниці.

Раніше вже обговорювались питання, щодо створення пам’ятника, а саме до ювілейних 650 років м. Вінниці.

Літописці 16-го сторіччя відзначали, що цей край мав все, що тільки здатна народжувати земля. Тому протягом багатьох тисячоріч Вінниччина знаходилась на перехресті експансіоністських прагнень сусідніх князівств, орд та імперій. В 1565 році місто стало центром Вінницького повіту Брацлавського воєводства. В 1640 році Вінниця отримала Магдебурзьке право. Після приєднання в 1793 році Брацлавського воєводства до Російської імперії Вінниця стає повітовим містом створеної в той час Подільської губернії. В 1914 році місто стає її адміністративним центром. В 1917-1920 рр. в місті тимчасово перебував Уряд Української Народної Республіки. З 1931 року і до нинішнього часу Вінниця є центром Вінницької області. З нашим містом пов’язані імена багатьох видатних особистостей: Богдан Хмельницький, Іван Богун, генерал Олексій Брусілов, Микола Пирогов, Іван Франко, Михайло Коцюбинський.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я