Економіка Чи можна уникнути сплати податку на землю?

Чи можна уникнути сплати податку на землю?

350
0

Існує два «майнових» податки, квитанції про які повинні бути розіслані до 1 липня: про податок на автомобілі і на нерухомість. Однак у нас є ще третій «майновий» податок, який наші співгромадяни сплачують щороку, – податок на землю. І квитанції про його сплату також повинні бути розіслані до 1 липня.

– Які саме земельні ділянки?

– Все паї, які знаходяться у власності фізичних осіб. Це можуть бути ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), земельні ділянки сільськогосподарського призначення, для садівництва, для особистих селянських господарств, городництва і так далі.

– Чи відносяться до об’єктів, з яких сплачується податок, дачні ділянки?

– Так, відносяться, і не тільки дачні. Об’єктами такого оподаткування є земельні ділянки, зайняті садовими і дачними будинками фізичних осіб для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби.

Дуже важливою умовою для визначення об’єкта оподаткування земельним податком є ​​те, що ця ділянка знаходиться у власності такої фізичної особи.

– А ділянки землі, на яких стоять звичайні будинки в селі?

– Застосовуються ті ж правила, що і для дачних ділянок. Це земельні ділянки для особистих селянських господарств.

– За яких умов вважається, що земельна ділянка знаходиться саме «у власності»? Він повинен бути оформлений належним чином?

– Якщо земельна ділянка зареєстрований у Державному земельному кадастрі і має кадастровий номер, то вважається законодавчо оформленим.

– А якщо ділянка не оформлена і у нього немає номера?

– Дійсно, є такі випадки. Земельні ділянки, на які право власності отримано до 2004 року, не мають кадастрового номера. Але при цьому вони вважаються сформованими відповідно до Закону України «Про державний земельний кадастр».

Відсутність кадастрового номера говорить про те, що відомості про такій ділянці не внесені до Державного реєстру земель. Цей недолік правового режиму земельної ділянки легко виправити, подавши відповідну заяву від імені власника.

– Який саме податок сплачується з землі? За якою ставкою?

– Ставка земельного податку встановлюється виключно рішенням органу місцевої влади на територіях, де знаходяться земельні ділянки. Однак є обмеження – вона не може бути більше трьох відсотків від нормативної грошової оцінки ділянки (з урахуванням коефіцієнта індексації).

– А як люди дізнаються, скільки коштує їх ділянку?

– Кожна фізична особа, якій належить право власності на земельну ділянку, право отримати інформацію про свою ділянку по його кадастровому номеру. Для цього потрібно звернутися в центр надання адміністративних послуг або замовити виписку в електронному вигляді про нормативну грошову оцінку землі на сайті Госгеокадастра.

 Хто повинен визначити, який земельний податок потрібно сплатити людині – сама людина або фіскальна служба?

– Розраховують і визначають суму податку, яку потрібно заплатити в бюджет, виключно контролюючі органи за місцем знаходження земельної ділянки.

– Коли?

– Рішення про сплату земельного податку направляється контролюючим органом поштою або вручається платнику податків за місцем його реєстрації до 1 липня.

 В зв’язку з внесеними до Податкового кодексу змінами з 2018 року фізична особа – власник земельної ділянки звільняється від штрафу і пені за несвоєчасну сплату земельного податку, якщо контролюючий орган не направив або не вручив рішення в термін до 1 липня.

– Якщо  до 1 липня ніяких рішень і квитанцій не прийшло, то це не  турбота власника?

– З 2018 року – так. У разі, коли контролюючий орган не виносить рішення про сплату податку або фізична особа не отримує таке рішення, відповідальність власника земельної ділянки чинним законодавством не передбачена.

  В якому разі вважається, що податкове рішення є врученим?

– Нормами діючого законодавства визначено, що рішення вважається врученим фізичній особі в наступних випадках:

якщо рішення направлено за місцем проживання з повідомленням про вручення;
вручено особисто фізичній особі або її представнику.
– Чи має право контролюючий орган нарахувати земельний податок за 2018 рік після законодавчо визначеного терміну – після 1 липня 2018 роки?

– Так. Нововведення, які вступили в силу з січня 2018 року, передбачають, що контролюючі органи мають право нарахувати фізичним особам, які є власниками земельних ділянок, земельний податок за 2018 рік не пізніше 1095 днів (трьох років) від останнього дня граничного терміну сплати земельного податку за 2018 рік.

В який термін потрібно заплатити земельний податок?

– Фізична особа – власник земельної ділянки повинен сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення рішення про сплату.

– Яке покарання передбачено для тих, хто не сплатив податок?

– У разі отримання рішення від контролюючого органу і несплати податку протягом 60 днів законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафу і пені.

 

 – Кому надаються пільги по сплаті земельного податку?

– Від сплати земельного податку, відповідно до законодавства, звільняються наступні особи:

інваліди першої і другої групи;
фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
пенсіонери за віком;
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни»;
фізичні особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і офіційно визнані законом.
Дуже важливо: з 1 січня 2018 року був скасовано обмеження застосування пільги для одного виду ділянки.

Що це означає?

– А то, що з 2018 року застосування пільг поширюється на ділянки по кожному виду використання в межах граничних норм. До 2018 року ця пільга стосувалася тільки одного ділянки кожного виду.

Припустимо, фізична особа має у власності два або більше земельних ділянок одного виду використання, і загальна сума цих ділянок перевищує пільгові норми. У цьому випадку виникає необхідність самостійного вибору того земельної ділянки, який буде звільнений від сплати податку на землю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я