Економіка Чи є в держбюджеті України гроші на нові зарплати і пенсії?

Чи є в держбюджеті України гроші на нові зарплати і пенсії?

354
0

Як і слід було очікувати, напередодні виборів президента України уряд Гройсмана почав роздавання мізерних подачок! А саме підвищити мінімальну зарплату до 4200 грн і мінімальну пенсію з 1373 до 1434 грн, але не всім… Тут же виникає питання: а чи є в уряду Гройсмана взагалі гроші на оці витрати?

Зрозуміло, що наближаються вибори, і дехто дуже хоче знову втриматися в президентському та іншому урядовому кріслі. А для досягнення цієї мети підвищення пенсій і мінімальної зарплати – самий традиційний популістський метод, хоча всі ці підвищення в кінцевому підсумку виявляються несуттєвими і навіть смішними.

Судіть самі, більшості пенсіонерів підвищать пенсії на 1-2 ГРИВНІ. Чи не тисячі, а саме одну-дві гривні. Вони просто знущаються! Але навіть це підвищення пенсій і зарплат для держбюджету України – непросте завдання…

Пенсійний фонд – дефіцитний, незважаючи на пенсійну реформу, яку з великим піаром провели в минулому році. В цьому році за рахунок держбюджету повинен бути покритий дефіцит державного Пенсійного фонду на суму близько 150 млрд грн, що на 10 мільярдів більше, ніж було до типу пенсійної реформи 2017 року. Але визнати, що, по суті, пенсійна реформа провалилася, ніхто в уряді Гройсмана не може, а ось обіцяти “золоті гори” і чергове зростання пенсій будуть завжди.

І треба сказати, що більша частина пенсіонерів в ці розповіді про реформи і “пенсії, як в Європі” повірили під час Майдану, ВКОТРЕ повірять і зараз. Чи не складно обдурити того, хто хоче бути обдуреним…

Що стосується нового рівня мінімальної зарплати, то це тільки початок. Ближче до президентських виборів мінімалку підвищать до 5000 грн з криком і піаром, що “реформи на марші”. Влада просто хочуть за рахунок цих подачок купити собі продовження банкету. І, швидше за все, куплять. Тому що, знову ж таки, люди дуже наївні, коли їм обіцяють політики, і розуміють, що їх обдурили, коли вже пізно, і коли вони самі допустили до влади дуже жадібних і жадібних корупціонерів, які типу борються з корупцією.

І всеж. Чи є в держбюджеті України гроші на нове зростання мінімалки і пенсій?

Відповідь дуже проста – “ні”. Згідно з даними Держказначейства України, за січень-травень 2018 року план за збору податків і зборів УКРІНФОРМ завалила. Формально недовиконання плану держбюджету по податках за січень-травень 2018 року склало 0,4%, або 2,1 млрд грн. Дрібниця, на перший погляд. Якщо не звернути увагу, що за січень-травень 2018 року НБУ перерахував до держбюджету 32 млрд грн, як частину свого доходу за поточний рік. Така собі виверт.

НБУ платить податки вперед, а не за підсумками року, як вимагає закон і логіка. Тим більше, що всі ці доходи НБУ – це, як правило, звичайна емісія гривні, яка представлена ​​у вигляді “прибутку НБУ”.

Якщо уявити на хвилину, що держбюджет України недоотримав би від НБУ цю емісію гривні, то дефіцит держбюджету був би просто величезним. Емісія гривні врятувала в цей раз держбюджет України. І знову ж таки, емісія гривні буде головним джерелом фінансування зростання мінімальної заробітної плати і пенсії. Такий метод підвищення соціальних стандартів постійно критикують і теоретики і практики, і лякають інфляцією, і взагалі знеціненням гривні та знову ж зарплат і пенсій. Частково вони мають рацію, дійсно зростання мінімальної зарплати і пенсій за рахунок емісії гривні – це шлях до інфляції.

Порожня емісія гривні небезпечна. Збільшується кількість грошей, але кількість товарів так швидко не росте. Хоча буде смішно звинувачувати в зростанні цін пенсіонерів, яким додали одну гривню до пенсії. Тут проблема більш складна, і полягає в тому, що уряд Гройсмана не хоче займатися реальною економікою і дійсно забезпечувати зростання економіки, щоб не доводилося штучно піднімати мінімалку і пенсії, а щоб зарплата і пенсія росли в результаті реального зростання економіки. За результатами першого кварталу 2018 року ВВП України зріс на рекордні 3,1%. Але, як виявляється, в цьому заслуга не реформ уряду Гройсмана, а заслуга українських гастарбайтерів, які заробляють гроші за кордоном, а витрачають в Україні, і тому торгівля і виробництво українських товарів зростає.

Чи можна зробити зарплату в Україні як в Польщі, або навіть більше? Можна, можливо. Не так швидко, як хотілося б, але за десять-п’ятнадцять років можна. Але для цього потрібно робити правильні ходи в економіці, не закривати кордони з країнами СНД, а навпаки, відкривати кордони і поле для інвесторів з СНД. Більше думати про те, як за рахунок Угоди про асоціацію з ЄС розвивати виробничу кооперацію з європейськими бізнесом, і не тільки в сфері виробництва проводів і печива. Реально запустити ринок землі і створити нормальні вільні економічні зони по турецькому варіанту.

Багато чого можна і потрібно зробити, щоб мінімальна зарплата в Україні була 1000 євро, а мінімальна пенсія 500 євро.

Але потрібно зробити, а не красти гроші з держбюджету і кидати “подачки” натовпі перед виборами…

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я