На голову Новини Чому в Європі нерухомість коштує дешевше, ніж в Україні

Чому в Європі нерухомість коштує дешевше, ніж в Україні

127
0

Українські ціни виявилися набагато вищими за європейські

Будинок на морському узбережжі в Одесі коштує дорожче, ніж аналогічний у Болгарії. При цьому незважаючи на те що в Україні купівельна спроможність нижче, ніж в ЄС, ціни у нас часто вище. Експерти кажуть: головна причина – це корупційні ризики, які закладають бізнесмени в ціну товару. Про це повідомляють Вести .

“Існує таке поняття в нашому бізнесі, як корпоративна змова. Середня ціна на бензин або на послуги провайдера в принципі по місту завжди приблизно однакова. Так в Україні прийнято, що в середньому націнка в ресторанах становить 200-300%. У Польщі, наприклад, ця націнка нижче “, – говорить президент асоціації рестораторів Ольга Насонова.

Будинок в Словаччині коштує дешевше, ніж під Ужгородом

У жителів Закарпаття популярні будиночки в Словаччині, в 30-50 км від кордону. Їх цена15-20 тис євро (435-580 тис грн). А під Ужгородом пристойний будинок – 30 тис євро (870 тис грн). Те ж саме і з нерухомістю біля моря. Якщо в Чорногорії можна дозволити пристойний будиночок за 23 тис євро (667 тис грн), то в Одесі за ці ж гроші – річну хатинку.

За що українці платять більше, ніж європейці

Наші продавці неадекватно оцінюють вартість квадратних метрів. Долар у нас зріс утричі, а квартири подешевшали на 20-30%. І зараз нерухомість в Болгарії, Чорногорії, Чехії, Греції і Іспанії найчастіше нижчі, ніж в Україні “, – говорить ріелтор Наталія Гук. Експерт з нерухомості Віктор Несін пояснює різницю попитом: “Одеса же, як Київ і Львів, користується попитом, тому ціни ніхто опускати не буде”.

Аналогічно і з продуктами. Наприклад, півкіло арабіки в польському супермаркеті коштує 280 грн на наші гроші, а у нас аналогічний пакет – 699 грн. Велика різниця в цінах і на алкоголь.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я