На голову Новини Бюджетники отримають 1600 замість 3200 гривень

Бюджетники отримають 1600 замість 3200 гривень

175
0

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесені зміни до Кодексу законів про працю.

Нова редакція статті 96 Кодексу стосується змін у тарифній системі оплати праці. Там визначено, що схема посадових окладів і тарифних ставок працівників установ, закладів та організацій, які фінансуються з бюджету, формується на основі мінімального посадового окладу (тарифної ставки), встановленого Кабінетом Міністрів України.

У новій редакції статті мінімальний посадовий оклад встановлюється у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. У Законі про Державний бюджет на 2017 рік ця сума передбачена на рівні 1544 гривень.

У той же час, стара редакція статті передбачала прив’язку до мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня зросте до 3200 гривень.

Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів був розглянутий і затверджений проект Постанови Кабміну «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», відповідно до якого працівники першого тарифного розряду будуть отримувати 1600 гривень.

 – Я хочу сказати, що законопроектом №5130 визначено ставку робітника першого тарифного розряду по галузевим угодам і колективним договорам на рівні 1600 гривень, але це до завершення переговорного процесу. Ми зараз його проводимо відповідно до Генеральної угоди, і сподіваюся, що ми знайдем спільне рішення, – повідомив Міністр соціальної політики Андрій Рева,  під час засідання Кабінету міністрів.

Андрій Рева. Фото УНІАН

Журналісти «Трибуни» будуть слідкувати за ходом переговорів щодо оплати праці працівників бюджетної сфери.

Довідка: тарифна система оплати праці використовується при розподілі робіт залежно від їхньої складності, а працівників –  залежно від кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та розмежування розмірів заробітної плати працівників.

Регулювання оплати праці працівників бюджетної сфери здійснюється відповідно до Постанови Кабміну, що затверджує Єдину тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів з оплати праці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я