На голову Новини Бійця Віктора врятовано від ампутації: кістку зростили біотехнологіями

Бійця Віктора врятовано від ампутації: кістку зростили біотехнологіями

232
0

Ще одного пораненого бійця АТО врятували від ампутації українські лікарі. З ноги Віктора – військового Зведеного загону розмінування, зняли гіпс. Розчавлена пораненням під час ворожого обстрілу кістка – зрослась завдяки біотехнологіям та вмінням українських лікарів-біотехнологів.

Фінансування забезпечив People’s Project завдяки благодійним внескам людей.

Боєць вже починає активно розробляти ногу. Незабаром і перші самостійні кроки без опори. А ще зовсім недавно Віктору загрожувала ампутація. Віктор планує повернутися в АТО після одужання, і ми поважаємо його бажання не відкривати свого обличчя.

До того як потрапити на проект “Біотех-реабілітація поранених” Віктор переніс 30 операцій, та поліпшення не було. Навпаки, через остеомеліт, дефект кісткової тканини значно збільшився. На щастя, волонтери розповіли йому про наш проект і Віктора прийняли на лікування до клініки ilaya.

Victor-in 1

Віктор отримав травму 5 липня 2014 року в Слов’янську. Тоді, одразу після визволення міста, позиції українських військових “накрили” щільним вогнем російські терористи. Внаслідок обстрілу обрушилася споруда, в якій знаходився Віктор з побратимами. Шматок арматури впав йому на ногу.

Боєць переніс близько 30 операцій. Після кожної операції стан кістки погіршувався. І так тривало більше року. Крім того, на нозі почали гинути м’які тканини, та над Віктором нависла загроза ампутації.

Тоді волонтери Ольга Ткаченко та Наталія Завадська зконтактували Віктора з координаторами соціального проекту “Біотех-реабілітація поранених”. Незабаром він був прийнятий на проект. Після цього, ще у Центральному клінічному військовому госпіталі, до лікування Віктора долучився ортопед-травматолог медичного центру ilaya Володимир Оксимець. У серпні 2015 року бійцю спільно з лікарями Відділення гнійної хірургії Центрального військового госпіталю були проведені операції, які стали першим кроком до врятування ноги – лікарі зупинили руйнування кістки та підготували ногу до відновлення кісткової тканини.

Потім боєць перевівся у медичний центр ilaya, де лікарі подолали проблеми з м’якими тканинами – виконали пластику та витягнули кістку за методикою Ілізарова. Протягом трьох місяців, вперше за понад рік лікування у госпіталях та лікарнях, обширна рана повністю закрилася та почалися активні процеси відновлення кістки. Наприкінці жовтня 2015 року Віктору було виконано співставлення великогомілкової кістки. Контрольні рентгенівські знімки показали успішне відновлення кістки.

Victor-in 2

В клініці працює команда біологів і хірургів. Клітини вирощують в камерах в стерильних умовах, потім вживляють в організм. Операції дуже коштовні, гроші на них збирають небайдужі люди через нашу волонтерську платформу People’s Project за проектом «Біотех-реабілітація поранених». Люди ж допомагають нам поширювати інформацію в соціальних мережах.

Станом на сьогодні, за проектом лікувались 55 пацієнтів з важкими бойовими травмами кінцівок. Отримані результати – 42 пацієнти на різних етапах лікування. 34 поранених бійців АТО повністю вилікувані.

Раніше People’s Project повідомляв про сенсаційне відновлення розтрощеної ноги 19-річного добровольця. А нещодавно лікарі відростили нову кістку пораненому бійцю батальйона “Донбас”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я