На голову Сфера ЖКГ Антимонопольний комітет за Народ України? Ні!!! За олігарха Ахметова!!!

Антимонопольний комітет за Народ України? Ні!!! За олігарха Ахметова!!!

163
0

Антимонопольний комітет на засіданні 25 квітня 2019 надав дозвіл компанії ТОВ “ДТЕК Нафтогаз” олігарха Ріната Ахметова розширити його монополію та на придбати у групи російських бізнесменів “VS Energy” акцій “Київобленерго” і “Одесаобленерго” у розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах.

Тарифне покращення для Народу від цього кроку буде? Ну це навряд чи… Продовження тарифного свавілля цього олігарха!!!

Голосування за це рішення було роздільним – більшістю від присутніх на засіданні членів АМКУ. Їхні прізвища стануть відомі після відповіді Комітету на запит.

Цим придбанням група Ріната Ахметова суттєво перевищила поріг 35% на ринку поставок електроенергії, що є структурною ознакою монополії на ринку.

Напередодні голосування колишній член НКРЕКП Андрій Герус, який у команді Володимира Зеленського опікується антимонопольною тематикою, письмово повідомив держуповноважених АМКУ, що де-факто оператор мереж (обленерго) отримає вирішальний вплив на господарську діяльність відповідних постачальників електроенергії в регіонах, створених на базі енергозбутових підрозділів обленерго.

У свою чергу нардеп Вікторія Войцицька (“Самопоміч”) публічно звернулась до Ради національної безпеки України розглянути ситуацію з “енергетичною гіпермонополією Ахметова”.

Наразі група Ріната Ахметова контролює понад 80% теплової енергогенерації, понад 80% видобутку енергетичного вугілля, Бурштинський енергоострів, через який може здійснюватись, але не здійснюється імпорт в Україну дешевшої електроенергії з Європи.

Питання концентрації обленерго було винесено на засідання АМКУ 18 квітня, за три дні до програшу Петра Порошенка на виборах президента. Тоді рішення відклали на тиждень.

Радник Володимира Зеленського та екс-глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявляє про необхідність перезавантаження Антимонопольного комітету і Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг.

Може, слід казати про АНТИНАРОДНУ діяльність типу Антимонопольного комітету, який олігархам лише допомагає?..

Раніше Антимонопольний комітет оприлюднив мізерні зобов’язання, які запропонував взяти на себе ТОВ “ДТЕК Нафтогаз” для отримання дозволу на придбання компаній “Одесаобленерго” і “Київобленерго” у групи “VS Energy”.

А до цього, 18 квітня 2019 АМКУ дозволив Ахметову скандальне придбання “Дніпровського коксохіму”! Питання щодо цього “антимонопольного комітету” ще є?

Чи пора з ним вже щось робити, Генпрокуратуро та ДБР? Чи Антикорупційний суд? Чи ще хоч хтось із РЕАЛЬНИМ впливом на свавілля олігархів…

Нагадуємо:

На початку січня 2019 року ДТЕК заявив про намір сконцентрувати 68,2949% акцій “Одесаобленерго” і 93,9978% акцій “Київобленерго”, що належать групі VS Energy.

У цьому ж місяці “ДТЕК Нафтогаз” стала власником 24,99% акцій “Київобленерго” і 16,773013% “Одесаобленерго”.

За даними ЕП, реальними власниками групи VS Energy є росіяни Євген Гінер, Михайло Воєводін і Олександр Бабаков.

За неофіційною інформацією, ціна купівлі “Київобленерго” та “Одесаобленерго”становить 250 млн дол: 180 млн дол за 94% акцій Київобленерго та 70 млн дол за 68% “Одесаобленерго”.

Після закриття цієї угоди ДТЕК планує поглинути і решту 5 обленерго, що залишаються у власності росіян. Таким чином, під контроль Ахметова перейдуть Херсонобленерго, Кіровоградобленерго, Житомиробленерго, Чернівціобленерго, Рівнеобленерго.

Обленерго ДТЕК контролює передачу та збут 37% всієї електроенергії. Після покупки ще двох обленерго ця доля виростає до 48%. А після поглинання ще 5 обленерго ДТЕК контролюватиме 57% всієї передачі та збуту електроенергії, прогнозують експерти.

28 грудня АМКУ голосуванням більшості держуповноважених ЧОЛМУСЬ закрив справу про зловживання монопольним становищем енергогенеруючих компаній Ахметова.

За даними ЗМІ, з 2014 року року компанії Ахметова придбали активів на суму 22 мільярди гривень

Отака вона “справедливість” в Україні! Олігарх продовжує багатіти на народному багатстві, а українці змушені їхати на заробітки за кордон! Дякуйте Гройсману та Порошенку…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я