Новини Активісти вимагають захистити журналістів

Активісти вимагають захистити журналістів

274
0

Представництво міжнародної антикорупційної організації Transparency International в Україні вимагає прозорого та оперативного розслідування фактів фізичного насилля над журналістами-розслідувачами.

Як відомо, 24 травня в Харкові стався напад на знімальну групу програми «Наші гроші» під час зйомок антикорупційного розслідування про постачання вугілля для енергогенерації. Навіть після пред’явлення журналістського посвідчення оператору завдали тілесних ушкоджень. Також днями невідомі в масках побили журналіста «Громадське ТБ Запоріжжя» Анатолія Остапенко. Крім цього, 17 травня в Рівненській області троє людей в камуфляжі побили знімальну групу одного з центральних каналів під час зйомок сюжету про місцевий спиртзавод. А 3 травня в Одесі обстріляли знімальну групу «Сьомого телеканалу» — троє працівників каналу отримали вогнепальні поранення, одного жорстоко побили. Подібний рівень насилля вимагає найоперативніших дій для його припинення.

Антикорупційна організація Transparency International Україна глибоко обурена порушеннями прав журналістів і вимагає у всіх відповідальних осіб справедливого та показового розслідування цих злочинів, про результати якого має бути відзвітовано. Адже це пряме порушення статті 171 Кримінального кодексу України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста». Наростаюча жорстокість щодо журналістів, які розслідують корупційні злочини, не може залишатися безкарною, адже саме відчуття безкарності провокує насилля. Відомо, що на знімальну групу антикорупційної програми «Наші гроші» рік тому вже стався напад, але винного так і не знайшли, хоч його було зафіксовано на відео. Справу переводили з одного відділення прокуратури в інше через «неефективні дії слідчих». Саме такий рівень халатності чи цілеспрямованого саботажу дозволяє корупціонерам відчувати себе безкарними, продовжувати протиправні дії та чинити насилля над незгодними.

Transparency International Україна звертає увагу Президента України на свавілля щодо незахищеної медіа-спільноти. Ми наголошуємо, що саме завдяки ризикованій та самовідданій праці журналістів стала можливою Революція Гідності та її підтримка світом. І повернення до авторитарних методів та безкарності є значним регресом від демократичних норм до правил та «понять» колишнього режиму.

Голова Правління Transparency International Україна Андрій Марусов наголошує: «Насилля та порушення прав журналістів неприпустимі. Журналісти-розслідувачі знаходяться на передовій антикорупційного фронту, адже дуже часто вони єдині, хто дозволяє виявити корупційний злочин та завадити йому. Покарання для порушників має бути невідворотним. Глобальна кампанія «Ні безкарності», яку наразі просуває Transparency International в усьому світі, стосується не лише корупціонерів але й тих, хто перешкоджає антикорупційним розслідуванням журналістів та активістів. Ми вимагаємо захистити журналістів та покарати винних».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я