На голову Новини Ахметов та Бойко керуватимуть окупованим Донбасом?

Ахметов та Бойко керуватимуть окупованим Донбасом?

193
0

Пошуки «компромісного шляху» деокупації Донбасу тривають

На вихідних у ЗМІ з’явилась інформація щодо можливих перемовин влади з Рінатом Ахметовим та лідером «Опоблоку» Юрієм Бойко про їхнє призначення керівниками окупованих території Донецької і Луганської областей. Одразу ж така перспектива обросла ланцюгом коментарів і припущень, адже очевидно, що можливість врегулювання ситуації на Донбасі зайшла в глухий кут, пише День

З іншого боку, попри те, що й Ахметов, і Бойко тісно пов’язані з регіоном і асоціюються з ним, багато хто має сумнів щодо можливості їхніх призначень. По-перше, не варто забувати, що місцеве населення досить негативно ставиться до таких персон. По-друге, на окупованих територіях уже склалися схеми грабіжництва внаслідок чого ці призначення можуть спричинити нові хвилі «розборок». По-третє, навіть якщо Кремль візьме на себе гарантії безпеки нових «лідерів» ОРДЛО, то залишиться питання того, чим має поступитись офіційний Київ для такого кроку врегулювання? А головне — чи вирішить ця комбінація проблему окупованих територій?

Представник «БПП» Мустафа НАЙЄМ підтвердив, що перемовини ведуться. Вважається, що автором ідеї призначень є Віктор Медведчук, який своєю чергою поспішив відхреститися від цих припущень. У Ріната Ахметова заявили, що вони ніколи не коментують чутки і домисли, але він «готовий на все, щоб зупинити війну». Юрій Бойко ж в ефірі одного з телеканалів не дав чіткої відповіді на запитання про своє можливе призначення — не підтвердивши і не спростувавши таку можливість.

«На жаль, ситуація зараз така, що простого й однолінійного рішення, яке б задовольнило всіх в Україні (не маю на увазі Росію чи сепаратистів), уже не видно, — заявив під час ефіру на 112-му каналі керівник підгрупи з питань безпеки від України в Мінську Євген МАРЧУК. — Світова практика вирішення таких крупних кризових явищ — від Північної Ірландії до Індонезії — в Україні вивчена достатньо добре. Я не виключаю такий варіант (призначення Бойка та Ахметова. — Ред.), але я вельми далекий від того, що це обговорення можливо реалізувати. На яких умовах їх призначати? Світова практика знає так званий перехідний режим через тимчасові адміністрації без змін Конституції. Класичний приклад Німеччини. Вона була розгромлена, і там чотири роки діяла тимчасова адміністрація, але Німеччину силою примусили погодитися на такий варіант. У нас це неприйнятно і неможливо. Тепер повернемося до питання — які умови поставить Путін? Я думаю, що це буде відмова від НАТО, тобто жодної Євроатлантичної інтеграції і ніякого європейського вектору. Ясна річ, що постануть вимоги і щодо захисту так званого російськомовного населення. А далі найболючіше питання — питання амністії». «Призначення Ахмєтова та Бойко очільниками на окуповані території — це чутки, — каже «Дню» народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Анатолій МАТВІЄНКО, — Немає сенсу їх обговорювати. На жаль, ми живемо більш в віртуальному ніж реальному світі, і такі інформаційні приводи лише відволікають від реальних проблем і завдань, які треба вирішувати».

«Я вважаю, що вся ця історія зумовлена тим, що необхідно якось відволікти увагу від трагічної історії з Надією Савченко, де наша сторона демонструє нездатність повною мірою захистити інтереси української громадянки, — коментує «Дню» народний депутат V та VI скликань Володимир ЛАНДІК. — Тепер ми обговорюємо абсолютно безпідставний інформаційний привід щодо начебто можливості призначення Бойка й Ахметова головами на окупованих територіях. Якщо вже і припускати таку можливість, то питання не лише в тому чи погодиться на це Порошенко, а й чи погодяться на це Ахметов з Бойко. Плотницький і Захарченко там вибудували потужні схеми грабежу. Вони грабують не лише місцеве населення, а й російські гроші, що надходять. Крім того, ними привласнюється вугілля, крамниці, ресторани тощо. Необхідно усвідомлювати масштаб цього і розуміти, що просто так місцеві бандити Плотницький та Захарченко не поділяться і не відмовляться від таких неймовірних грошових потоків. Відповідно у цих ватажків не просто свої банди, а вже цілі армії. Тому, я переконаний, що ні Ахметов, ні Бойко в найближчій перспективі, незважаючи на гарантії Кремля, не підуть на такий ризик. Адже там клоака, і говорити про якісь призначення на Донбасі можна лише після очищення регіону від бандитського елементу, встановлення українських кордонів та заведення туди української поліції. Тоді можна подумати і про вибори місцевих рад».+

Валентин ТОРБА, «День»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я