На голову Новини Афери з банківськими картками в Україні: як не стати жертвою

Афери з банківськими картками в Україні: як не стати жертвою

309
0

В Україні поширені п’ять методів шахрайства з банківськими картками: вішинг, шкідливі програми, фішинг, скімінг і накладки для готівки.

Про це повідомляє “Сегодня“.

У разі вішингу шахраї телефонують на мобільний номер українця нібито від імені банку, намагаючись дізнатися пароль від карти, її номер, CVV-код. Експерти радять не обговорювати зі “співробітниками банку” дані карти, оскільки ті ніколи не запитають пін-код або CVV код від картки.

Одним із найпоширеніших шахрайських засобів є фішинг. Зловмисники за допомогою комп’ютерних вірусів отримують конфіденційні дані, реквізити банківських карт людини.

У зв’язку з цим рекомендується не відкривати листи від невідомих відправників, не переходити на невідомі сайти, а також поставити обмеження на використання картки в інтернеті.

Зловмисники також вдаються до методів скіммінгу, використовуючи різні накладки на банкомати, які зчитують інформацію з магнітної смуги карти. Після чого шахраї виготовляють підроблені карти або продають отримані реквізити в інтернеті.

У цьому випадку експерти радять користуватися тільки тими банкоматами, які знаходяться під постійним наглядом камер відеоспостереження – у супермаркетах, відділеннях банку, біля великих магазинів. А також перевіряти банкомати на наявність підозрілих пластикових накладок.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я