Війна Зеленський відповів на питання, коли закінчиться війна – підсумкова пресконференція президента

Зеленський відповів на питання, коли закінчиться війна – підсумкова пресконференція президента

332
0
Президент Володимир Зеленський у вівторок, 19 грудня 2023 року, дав велику пресконференцію. На подію запрошені як українські, так і закордонні журналісти. Президент України Володимир Зеленський на питання про те, коли завершиться війна в країні на підсумковій пресконференції заявив, що ніхто не знає, коли це трапиться. За його словами, ніхто не знає, чи закінчиться війна у 2024 році. Але він запевнив, що не готовий віддавати Україну ворогу.
 

За словами Зеленського, ті, хто впевнено каже, що війна триватиме роками, просто каже це навмання, це просто власні думки. Навіть коли це кажуть командири.

.”Навіть ті командири, які кажуть, що вона не закінчиться у 2024 році – вони не знають. Це діалог. Це думки. Війна, перемога, стагнація залежить від багатьох рішень, ризиків, напрямків. Але багато залежить від нас з вами. Якщо ми не втратимо нашу стійкість, наш дух. Можна жити зі скепсисом, то можна і країну проє… зі скепсисом. Я не готовий, і таких як я багато, не готовий віддати Україну”, – сказав Зеленський.
 

На питання, чи може Україна поступово прийти до програшу у війні, Зеленський відповів негативно. Каже, що були ще складніше ситуації, зокрема блокада доріг і залізниці.

Також Володимир Зеленський відзначив “історичну перемогу європейськості України”, говорячи про офіційний початок переговорів щодо вступу України до ЄС.
 
Президент повідомив про домовленості із західними партнерами про надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони Patriot цієї зими.
 
План щодо мобілізації

“Наші військові звернулись щодо захисту нашої держави та потенційних контрнаступальних дій, щодо дефіциту (кадрів). І вони запропонували мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра – я сказав, що треба більше аргументів. Бо це питання людей, питання справедливості, питання обороноздатності та питання фінансів”, – заявив президент. За його словами, є ротаційні питання, питання відпусток – це має бути комплексний план. “Я поки що не побачив там (у плані про мобілізацію) демобілізації – цей процес має бути з точки зору справедливості щодо наших воїнів. Якщо ми говоримо про додаткові сили мобілізаційні, ми повинні знайти і демобілізаційні процеси”, – каже гарант.людей, питання справедливості, питання обороноздатності та питання фінансів”, – заявив президент.

Мобілізація такої кількості людей коштуватиме зайвих 500 мільярдів гривень. Зеленський заявив, що хоче розуміння від Кабміну – “звідки гроші”.
 
Допомога від партнерів
Зеленський впевнений, що США та інші союзники Україну “не зрадять” і виділять допомогу у повному обсязі. За його словами, Євросоюз виділить кошти Києву “найближчим часом”
 

“Я впевнений, ми цього досягнемо, але це питання певного часу. Рішення буде ухвалено найближчим часом”, – заявив президент на пресконференції. Він висловив впевненість, що у разі провалу виділення пакета 50 мільярдів, “знайдуться інші механізми” допомоги.

.Про відносини з Віктором Орбаном
Зеленський розповів, про що ж говорив з прем’єром Угорщини під час свого візиту до Аргентини. Тоді їх розмова тримала із півхвилини.
 
“Іноді його політика не дуже дружня до нас. В мене було багато питань до нього, але в будь-якому випадку ми сусіди, ми намагаємося знайти рішення, але для цього нам треба організувати зустріч. Минулого разу в Аргентині я сказав Орбану: “Вікторе, дай мені одну причину, чому ви нас не підтримуєте в ЄС. Він не зміг сказати. І я спитав, а чому ми не можемо організувати офіційну зустріч – він також не дав відповіді”, – згадав президент.
 
За його словами, він ніколи не говорив з Орбаном про припинення вогню чи про діалог з володимиром путіним. “Можливо, він підіймав цю тему з друзями чи десь за кордоном”, – сказав президент.
 
Про вибори під час війни
Зеленський заявив, що не буде розпускати Верховну Раду попри скандали із закордонними відпустками депутатів та корупційні скандали. Президент наголосив, що в Україні не можна проводити парламентські вибори під час війни.
 
“Депутат, який гуляє, нічим не відрізняється від бізнесмена, який включає салюти, коли військові воюють. Я не ділю цих людей. Всі державні діячі мають бути моральним прикладом. Такого немає, тут я з вами погоджуюсь. Що я можу зробити як президент? Я не можу їх розпустити, бо тоді будуть вибори, а вибори під час війни не можна проводити. Якщо ми готові на такі шляхи зміни ВР, треба змінювати закони та проводити вибори”, – заявив Володимир Зеленський.
 
Також очільник держави не збирається “чистити ряди” в Офісі президента: “Що стосується моєї команди, якщо я позбавлюсь своєї команди, у мене вона невелика, 5 – 6 менеджерів, то ми стаємо з вами слабкішими, буде менше ППО, буде менше допомоги. При всій повазі до вашої риторики, просто не можу дозволити цього собі”.
 

“Ми були у найскладнішій ситуації, ми були майже повністю окуповані – принаймні центральні регіони, логістика нашої держави, дороги, залізниця, доставка харчових продуктів, ми були в повній блокаді, ми вийшли. Зараз в нас інша ситуація”, – сказав він.

Коли завершиться війна: чому це питання риторичне
Нагадаємо, голова Офісу президента Андрій Єрмак у листопаді давав свій прогноз щодо завершення війни, порівнявши протистояння російській агресії із забігом на сто метрів. Керівник ОП вважає, що ми вже подолали 70 метрів. Однак ті 30, що залишилися, будуть найскладнішими, і все ж він підкреслює, що давати прогнози щодо дати він не квапиться. При цьому він додав, що це лише його відчуття, адже точно сказати, коли закінчиться війна, не може ніхто.
 
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що війна – це не кіно. Він не розуміє очікування людей про те, що бойові дії будуть іти швидкоплинно без довгих пауз. Проте, президент наголосив, що життя українських воїнів – це важка щоденна праця і зараз не час опускати руки.
 
При цьому Генштаб ЗСУ потребує мобілізувати додатково 500 тисяч людей: на пресконференції 19 грудня Зеленський розповів, наскільки це можливо. Зокрема, він назвав питання мобілізації “дуже чутливим” і сказав, що питання потребує додаткового вивчення.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я