На голову Новини Зеленський не буде звітувати перед Порошенком та Вакарчуком!

Зеленський не буде звітувати перед Порошенком та Вакарчуком!

233
0

Володимир Зеленський не буде звітувати перед Порошенком та Вакарчуком в Раді. На підставі чого президент не коментуватиме свої переговори з Росією, написав голова комітету ВРУ з питань зовнішньої політики, Богдан Яременко.

Партія Порошенка та Вакарчука неодноразово вимагала від Зеленського пояснень. Вони хочуть знати, який документ президент підписав у Мінську. Бо, вважають, що він пішов на поступки Росії, здавши державницькі позиції України.

Політики не мають права вимагати від президента такі звіти.

Але Богдан Яременко пояснив цим партіям, що президент не зобов’язаний перед ними звітувати щодо своїх дій у внутрішній та зовнішній політиці країни.

“Хочу відповісти своїм колегам з фракцій “Голос” і “Європейська солідарність”, які вимагають або звіту про ситуацію на переговорах з Росією, або визначення директив для президента України, як вести ці переговори. “Звіти” президента України перед Верховною Радою проходять у формі щорічних, або позачергових послань до Верховної Ради. Але не на вимогу частини фракцій, а в міру необхідності, яку визначає сам президент”, — написав у соцмережі  Яременко.

Закон, про який Порошенко «забув», а Вакарчук не знав?

Він нагадав Порошенку та Вакарчуку, що за президентом є законне право представляти Україну у міжнародних відносинах. А от говорити всім підряд про тонкощі тактики, це якось буде безглуздо.

“Він має повне право вибирати тактику і стратегію ведення переговорів. І оприлюднення цієї тактики і стратегії не завжди корисно”, — додав Яременко.

Також голова комітету ВРУ з питань зовнішньої політики наголосив, що приймати закон про особливий статус Донбасу — це вже справді справа Парламенту. Тому не треба плутати грішне з праведним: коли до них дійде черга — вони скажуть своє слово.

“То чи не буде краще дати президенту і світу шанс — не нагнітати, не висувати безпідставні з політичної та правової позицій вимоги, а готуватися до роботи?” — запитав колег Яременко.

Тому Володимир Зеленський не буде звітувати перед Порошенком та Вакарчуком. Адже, інколи не можна говорити в голос про ті речі, які стосуються стратегій миру в Україні. Бо такий розголос може лише більше зашкодити процесу переговорів з президентом Росії.

Нагадаємо:

Джерело