Війна Залужний та Умєров в Раді: посилення мобілізації необхідне, без нього не буде...

Залужний та Умєров в Раді: посилення мобілізації необхідне, без нього не буде кому воювати

260
0
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Рустем Умєров представили новий законопроєкт про мобілізацію під час його обговорення у ВР. Вони пояснили, що без посилення мобілізації не буде кому захищати нашу державу. Сам закон доопрацюють та внесуть зміни, зокрема приберуть антиконституційні положення.
 

Про це повідомила нардепка Ірина Фріз. Вона оприлюднила ключові меседжі Залужного та Умєрова про законопроєкт.

“Питання посилення мобілізації – об’єктивна складова війни. Не буде посилення – не буде кому боронити державу”, – заявили генерал та міністр.
 
Окрім того, законопроєкт будуть доопрацьовувати та вносити зміни, в тому числі – прибирати антиконституційні положення. За словами Залужного та Умєрова, зауваження щодо антиконституційних норм законопроєкту чують і сприймають.
 

Повідомляється, що незабаром розпочнеться постатейне обговорення по змісту законопроєкту. Загалом урядовий законопроєкт про мобілізацію планують докладно розглядати в Комітеті з нацбезпеки протягом найближчих трьох днів.

Розгляд нового законопроєкту про мобілізацію
4 січня Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд законопроєкту про рекрутинг, мобілізацію та проходження служби. Засідання проходитимуть в закритому режимі.
 
Нардепи наголошують, що 8 січня спливає термін подання альтернативних законопроєктів, після цього Комітет з нацбезпеки має прийняти рішення, що він рекомендує Раді. Він може рекомендувати відхилити всі законопроєкти, прийняти один з них, або на їхній базі зробити новий комітетський законопроєкт і запропонувати Раді в першому читанні прийняти його.
 
Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що проєкт закону №10378, який зараз на розгляді, містить норми, що суперечать Конституції України. Йдеться про низку обмежень, передбачених у законопроєкті щодо осіб, які ухиляються від мобілізації.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я