Політика Закупівлі та жінки. Чи відправлять у відставку міністра оборони Резнікова і хто...

Закупівлі та жінки. Чи відправлять у відставку міністра оборони Резнікова і хто його може замінити

285
0
Розмови про можливу відставку Олексія Резнікова з посади міністра оборони знову активізувалися. Очевидно, причина – нові скандали, пов’язані з видатками бюджетних коштів по лінії Мінооборони.
 

Про декого вже написала західна преса. Реагувати на це владі так чи інакше доведеться. Можливо, і шляхом звільнення Резнікова. Привабливість для Офісу президента цього рішення посилює той факт, що воно бачиться відповіддю на інші болючі питання, пов’язані з війною. Тим часом у політичних колах знову обговорюються потенційні кандидати замість Рєзнікова. Не виключено, що вибір влади впаде на жінку.Питання про звільнення Резнікова порушовалось на початку лютого після попереднього скандалу із закупівлями продовольства для армії (зокрема, яйця закуповували по 17 гривень за штуку).

Тоді міністерський портфель пророкували начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову. А Резніков начебто мав перейти до міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Принаймні це анонсував голова парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія. Однак Резніков публічно відмовився від такої пропозиції, про яку він нібито дізнався зі ЗМІ. Буданова також не було призначено: з напівофіційної причини, йому для цього потрібно було б звільнитися з армії, оскільки за законом міністром може бути лише цивільна людина, а швидко це зробити не вийшло б.

Втім, як казали в кулуарах Ради, цьому призначенню не дав ходу голова ВП Андрій Єрмак, чиєю людиною вважається Резніков. Тоді як Буданов і Арахамія, як вважається в політичних колах, є групою впливу, що конкурує з Єрмаком, в оточенні президента.

Суперечності всередині влади можуть знову вийти назовні, якщо міністра справді вирішать змінити.

Офіс президента безсумнівно хоче бачити на чолі Міноборони з його величезними фінансовими потоками повністю лояльну людину (яким стосовно Єрмака є нинішній міністр), однак і західним союзникам важливо мати на цій посаді контрольовану людину.

І узгодження кандидатури з огляду на внутрішньоапаратну боротьбу за підсумком ризикує затягтися. А доки не вирішать це питання Резнікова навряд чи відправлять у відставку, щоб не “обезголовлювати” міністерство під час війни.

Кандидати та кандидатки

Тепер докладніше про кандидатів, які обговорюються в політтусовці. Що Резнікова можуть замінити на віце-прем’єра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова чи міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишина.

У ЗМІ вже просочилася інформація, що з обома нещодавно розмовляли на Банковій із цього приводу.

Водночас у політколах розходиться неофіційна інформація, що західні партнери нібито хочуть бачити на чолі Міноборони жінку. Серед можливих кандидатів, за даними “Країни”, волонтер Марія Берлінська, віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, виконавчий директор працюючого на західні гранти Центру протидії корупції (ЦПК) Дар’я Каленюк.

Ніхто зі згаданих кандидатів на момент публікації цього матеріалу не підтвердив і не спростував інформацію про можливе призначення.

Тим часом у парламенті вже лунають заклики нарешті звільнити Резнікова.

“Я за відставку Резнікова. З цього моменту моя позиція відкрита і зроблю все в рамках можливостей, щоб Міноборони могло сподіватися на реструктуризацію, а не на гарні вивіски з тарганами всередині”, – написала на своїй сторінці у Facebook член оборонного комітету Ради Мар’яна Безуглая ( “Слуга народу”, СН).

“До речі, те, що нові скандали навколо Міноборони не особливо розганяють також ознака, що Резнікова вже списали. Нагнітають шабунінські кола (глава правління ЦПК Віталій Шабунін ). Голова антикорупційного комітету Радина (раніше співробітник ЦПК  ) хоче запросити міністра до Ради для пояснень, але це, швидше, за інерцією. Особливого резонансу немає”, – кажуть інсайдери.

На питання про кандидатури на заміну вони дають зрозуміти, що вважають вірогіднішим голову Мінстратпрому Камишина.

“Кубракова не уявляю на цій посаді. Жінка-кандидат, мені здається – це більше для мирного часу. Утім, міністр оборони заходить за квотою президента, а з нею і в довоєнні роки не було проблем у сесійній залі”, – стверджує інсайдер.

У будь-якому разі, якщо внесуть питання Резнікова на розгляд, Рада зможе проголосувати лише наприкінці серпня, коли депутати повернуться із неформальних канікул.

Президент дасть сигнал

“З огляду на скандальні ситуації, пов’язані з Міноборони, в ОП можуть вирішити, що краще вивести Резнікова за межі. Військових ризиків немає, оскільки це не змінюватиме головкому ВСУ або, скажімо, керівника Генштабу. Політичну лінію задає Верховний головнокомандувач Зеленський. Вакантна посада посла в Великобританії послужить обґрунтуванням для виведення Резнікова з-під удару.Проблема для Банкової, звичайно, що немає твердої заміни – поки що, у всякому разі.Можливо, тому зі звільненням притримають до “перезавантаження” всього уряду.Треба почекати виступів президента, присвячених Дню незалежності. Не виключено, що він дасть сигнал, що буде з Кабміном і конкретно з міністром оборони”, – вважає політолог Вадим Карасьов.

#ГолосНароду

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я