Політика Єврорада схвалила виділення 50 млрд євро Україні: підтримав навіть Орбан

Єврорада схвалила виділення 50 млрд євро Україні: підтримав навіть Орбан

184
0
Європейська рада схвалила рішення про виділення Україні 50 млрд. Відповідний крок підтримали всі 27 лідерів країн Євросоюзу, включаючи Угорщину, яка тривалий час виступала проти додаткової допомоги нашій країні. Ці кошти ЄС виділятиме Україні протягом 2024-2027 років.
 
За словами президента Європейської ради Шарля Мішеля, цей крок забезпечить Україну постійним фінансуванням. ЄС бере на себе лідерство у питанні підтримки держави. Про це європейський посадовець повідомив  1 лютого.
“Ми домовились. Усі 27 лідерів домовилися про додатковий пакет підтримки України в розмірі 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Це забезпечує постійне, довгострокове, передбачуване фінансування для України. ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що поставлено на карту”, – написав Шарль Мішель.

За даними Guardian, прессекретар Шарля Мішеля підтвердив, що Віктор Орбан погодив угоду з іншими лідерами ЄС щодо пакету підтримки Україні на 50 мільярдів євро. За даними видання, він нарешті піддався тиску після серії зустрічей минулої ночі та сьогодні вранці з прем’єр-міністрами Італії, Франції та Німеччини. Вони домовилися про два компроміси щодо підтримки України.

Зокрема, за два роки Європейська комісія проведе перегляд витрат. Але затвердження такого моніторингу буде проходити через голосування. Був також додатковий захід щодо механізму обумовленості верховенства права, сказав речник, не додавши деталей.

 

Рішення Європейської ради вже привітав премʼєр України Денис Шмигаль: “Держави-члени ЄС ще раз продемонстрували свою солідарність та єдність з українським народом у протистоянні війні”. Очільник уряду подякував Мішелю та лідерам держав-членів ЄС за підтримку.

Відреагував на рішення і президент Володимир Зеленський. Глава держави висловив подяку президенту Євроради та лідерам ЄС за створення Фонду для України на 2024-2027 роки.

“Дуже важливо, що рішення ухвалили всі 27 лідерів, що ще раз доводить міцну єдність ЄС. Продовження фінансової підтримки ЄС для України зміцнить довгострокову економічну та фінансову стабільність, що є не менш важливим, ніж військова допомога та санкційний тиск на Росію”, – зазначив президент.

Орбана переконали не ветувати допомогу Україні
В грудні угорський прем’єр Віктор Орбан наклав вето на виділення фінансової допомоги Україні від ЄС у розмірі 50 млрд євро. У відповідь ЄС підготував план економічних санкцій проти Будапешта, якщо він не погодиться із наданням підтримки Києву.
 
Мета санкцій – завдати шкоди економіці Угорщини та змусити її зняти вето. Після поширення цієї інформації ЗМІ повідомили, що Віктор Орбан готовий піти на поступки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я