Економіка ЄС готує пакет підтримки України до річниці війни: туди увійдуть гроші для...

ЄС готує пакет підтримки України до річниці війни: туди увійдуть гроші для Києва та санкції проти рф, – FT

217
0
ЄС готує додаткові санкції проти росії та фінансову підтримку для України напередодні другої річниці війни 24 лютого 2024 року. Зокрема, йдеться про погодження пакету в 50 млрд євро, виділення кого очікується окремими траншами протягом наступних чотирьох років. Частина з них може бути виплачена одразу після укладення відповідної угоди
 

Таким чином Брюссель прагне відновити обсяги західної допомоги Києву, які за останній час суттєво зменшились. Щодо нових санкцій, то вони включатимуть обмеження для компаній та фізичних осіб, повʼязаних з повномасштабним вторгненням рф до України. Про це йдеться у матеріалі Financial Times від 24 січня.Нові санкції ЄС будуть зосереджені на додаванні більшої кількості фізичних і юридичних осіб до списку заморожених активів і заборони на поїздки. Водночас 13-й паке навряд чи включатиме заборону на імпорт російського алюмінію, як того вимагають Польща та країни Балтії. Тим часом фінансова допомога в розмірі 50 мільярдів євро, яка була запропонована минулого року як частина оновленого бюджету ЄС, має бути затверджений лідерами на зустрічі 1 лютого.

Попередню спробу ухвалити цей пакет допомоги у грудні заблокував премʼєр Угорщини Віктор Орбан. Як зазначають журналісти, Єврокомісія тепер відкрита для поступок по відношенню до Будапешта для того, щоб він не чинив перешкод прийняттю рішень. Дипломати ЄС висловили впевненість, що угорський лідер врешті-решт поступиться, як він робив у попередніх ситуаціях, пов’язаних з Україною та росією.

“Якщо Орбан підірве (ухвалення бюджету ЄС), це буде схоже на політичний вихід із союзу”, – сказав високопоставлений дипломат ЄС у коментарі ЗМІ.
 
Ще одним пунктом є надання Україні частини допомоги з пакета в 50 млрд євро, щойно лідери та Європарламент його затвердять. Точна сума ще обговорюється. У свою чергу Єврокомісія хоче переконатися, що Київ зможе збалансувати свій бюджет, не вдаючись до друку готівки, який призведе до зростання інфляції. Решта грошей буде виплачуватися траншами протягом чотирьох років, поки Україна завершуватиме реформи, пов’язані з її заявкою на приєднання до ЄС.
 
Пропозиція Єврокомісії щодо російських державних активів датується груднем, але не передбачає фактичної конфіскації цих прибутків і переведення їх в Україну. Натомість цей крок покликаний “показати прогрес (у цьому питанні) без фактичного наближення грошей до Києва”, сказав високопоставлений дипломат ЄС, який брав участь у переговорах.
 
Також тривають переговори щодо реанімування так званого Європейського фонду миру, з якого ЄС фінансував поставки зброї для України. Зокрема, йдеться про поступову відмову від компенсацій країнам Євросоюзу за надіслане в Україну озброєння. Їх замінять на платежі за спільне виробництво зброї. Країни з великою збройовою промисловістю, такі як Німеччина, хочуть, щоб ця зміна відбулась швидше.
 
ЄС на шляху до виділення допомоги Україні
Напередодні Bloomberg писав, що лідери Євросоюзу готові зайняти жорстку позицію щодо Угорщини, якщо прем’єр-міністр країни Віктор Орбан продовжить блокувати 50 мільярдів євро допомоги Україні на саміті 1 лютого. Якщо Угорщина й надалі перешкоджатиме наданню допомоги, то гроші нашій державі можуть надати поза бюджетним процесом ЄС. А проти Угорщини Євросоюз застосує штрафні заходи, в результаті яких вона може втратити право голосу.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я