Благодійність Волонтерський рух об’єднується !

Волонтерський рух об’єднується !

1308
0

В Офісі Президента презентували ідею Національного альянсу волонтерів при Президентові України!

Були військові волонтери, волонтери, які опікуються проблемами дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, самотніх літніх людей, освітніми та екологічними питаннями тощо.

«Ми налаштовані продуктивно та системно працювати над розв’язанням питань. Раді, що ви погодилися брати участь у цій комунікаційній платформі», — сказала Анна Коваленко.

Максим Кречетов наголосив, що НАВ складатиметься з багатьох секцій — за напрямами діяльності.

«Кожна секція займатиметься своїми справами та запрошуватиме на цей майданчик для співпраці представників центральних органів влади, народних депутатів і всіх, від кого залежить розв’язання тієї чи іншої проблеми», — сказав Максим Кречетов.

Наталія Пушкарьова, координатор НАВ, окреслила основні проблеми, з якими стикаються волонтери. Зокрема, відсутність єдиного інформаційного обміну щодо ситуацій, які потребують допомоги, рамкове законодавство, що не підкріплене нормативно-правовими актами.

«Інколи законодавство навіть перешкоджає волонтерам у здійсненні їхньої діяльності. Також проблемою є інертність державних органів різного рівня та саботаж з боку окремих чиновників, фізичне, емоційне та психологічне вигорання волонтерів і багато інших негативних моментів, з якими кожного дня стикаються волонтери. Але головна проблема — це відсутність координації між органами влади та волонтерськими громадськими організаціями», — зазначила Наталія Пушкарьова.

Вона навела приклад діяльності волонтерського руху у США та в країнах Євросоюзу.

«Ці країни мають можливість перекладати деякі економічні питання на волонтерську спільноту, на меценатів. Волонтерство відіграє важливу роль локомотива позитивних суспільних змін у багатьох розвинених країнах», — зазначила вона.

«Метою створення Національного альянсу волонтерів є координація волонтерських ініціатив, спрямованих на прискорення реформ і розв’язання актуальних проблем в усіх сферах суспільного життя, популяризація волонтерства в Україні, внесення змін до чинного законодавства та підвищення суспільного статусу волонтера», — наголосила координатор НАВ.

Основні завдання НАВ — координація з державними органами, створення робочих груп за актуальними проблемними напрямами, підготовка проєктів пропозицій Президенту як голові Альянсу, моніторинг та аналіз ефективності реалізації волонтерських ініціатив, удосконалення законодавства у сфері розвитку та популяризації волонтерського руху.

Учасники засідання домовились опрацювати найбільш актуальні проблеми волонтерського руху. Для цього будуть створені відповідні тематичні сектори. До Міжнародного дня волонтера, який відзначається 5 грудня, мають бути презентовані перші результати роботи НАВ.
«Ми хочемо зробити цю роботу фундаментальною, постійною та всеохопною», — наголосив Максим Кречетов.

Джерело