Політика Війна в Україні може тривати десятиліттями з фазами ескалації та заморожування –...

Війна в Україні може тривати десятиліттями з фазами ескалації та заморожування – опитування Давосу

200
0

Експерти, опитані командою Глобального економічного форуму, припускають, що військові дії можуть розповсюдитися на сусідні країни.

Протягом наступних двох років у війні рф в Україні можуть чергуватися дві фази – ескалація та заморожування. Загалом це протистояння може тривати в таких умовах роками або навіть десятиліттями. Це зумовлено зокрема і тим, що рф продовжує отримувати прибуток від енергоносіїв.
 

Також підтримка України з боку Європи та Сполучених Штатів може зменшитися на тлі внутріншніх процесів або зміни уряду. Поствоєнні сценарії як для України, так і для росії наразі передбачити важко. Про це свідчать результати Глобального дослідження сприйняття ризиків, яке було проведено з ініціативи Всесвітнього економічного форуму в Давосі з 4 вересня по 9 жовтня 2023 року.

“Протягом наступних двох років війна в Україні могла періодично чергуватися з посиленням і заморожуванням. Незважаючи на санкції, Росія продовжує отримувати прибуток від енергетичних надходжень та експорту сировини – і цей показник може посилитися, якщо конфлікт на Близькому Сході розшириться”, – йдеться у звіті.
 
Водночас проросійські чи нейтральні настрої у Східній та Центральній Європі можуть сприяти послабшенню підтримки України європейскими партнерами. Також підтримка з боку США може зменшитися “через внутрішній тиск, інші міжнародні пріоритети або за нового уряду”, йдеться в публікації. Якщо війна в Україні загостриться, то, швидше за все, не через ядерні засоби, а через звичайні.
 
“(Війна) також може поширюватися на сусідні країни. Хоча постконфліктні сценарії як для України, так і для росії важко передбачити, війна може “знову заморозитися” в тривалий спорадичний конфлікт, який може тривати роками або навіть десятиліттями”, – свідчить дослідження.
Згідно з опитуванням, у якому можна було обирати одразу п’ять варіантів відповіді, до першої п’ятірки загроз у наступні 2 роки увійшли екстремальні погодні умови, інформація та дезінформація, що генеруються штучним інтелектом, соціальна та політична поляризація суспільств, подорожчання вартості життя та кібератаки. Ескалація військових конфліктів (куди входить і прогноз щодо України) та атак на критичну інфраструктуру посіли 8 та 9 місця. Опитування обʼєднало думки від 1490 експертів з наукових кіл, бізнесу, уряду, міжнародної спільноти та громадянського суспільства, зазначили в команді форуму.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я