Війна Україна провела таємну зустріч з G7 та країнами Глобального Півдня щодо Формули...

Україна провела таємну зустріч з G7 та країнами Глобального Півдня щодо Формули миру: у Bloomberg розкрили деталі

175
0
В грудні у Саудівській Аравії відбулася таємна зустріч за участі представників України, союзників з G7 та країн Глобального Півдня. Метою перемовин було згуртування підтримки довкола української Формули миру. Однак значного прогресу в цьому питанні за підсумками заходу не відбулось.
 

Водночас в ході зустрічі представники ЄС та США запевнили, що цьогоріч їм вдасться затвердити фінансування для допомоги України. Також відомо, що Київ разом з партнерами опонували прихильникам прямих переговорів з Москвою щодо припинення вогню. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

За даними журналістів, перемовини відбулись 16 грудня в Ер-Ріяді. Захід був секретним частково задля того, щоб країни-учасниці “відчували себе комфортніше” щодо участі в ньому. Співрозмовники видання зазначили, що “менший формат сприяє вільнішому та відвертішому обговоренню Формули миру” а також принципів можливої взаємодії з росією у майбутньому.
 
“Україна та її союзники по G-7 продовжували протистояти закликам країн Глобального Півдня співпрацювати безпосередньо з Росією (…) Високопосадовці з Індії, Саудівської Аравії та Туреччини приєдналися до грудневої зустрічі в Ер-Ріяді, (але) інші великі країни Глобального Півдня, які прибули на деякі з попередніх більших сесій, зокрема Китай, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати, не надіслали своїх представників”, – зазначили автори матеріалу, додавши, що Бразилія зробила письмову заяву для цього саміту.
 

Київ та його союзники по G-7 підтвердили свою думку про те, що для справедливого миру необхідно поважати територіальну цілісність і суверенітет України, і стверджували, що цілі президента росії володимира путіна не змінилися, і він не показав жодних ознак серйозного бажання вести переговори по суті. Союзники України чітко дали зрозуміти, що продовжуватимуть підтримувати нашу державу, а ЄС і США заявили, що вони впевнені, що пакети підтримки будуть узгоджені, йдеться у матеріалі.

Україна та її партнери запланували чергову зустріч ширшої групи обговорень у Швейцарії наступного тижня перед Всесвітнім економічним форумом у Давосі та запросили понад 100 країн. За даними видання, Київ хоче провести саміт лідерів щодо плану на початку цього року та використати його як плацдарм для створення плану, який стане основою для будь-яких майбутніх переговорів з Москвою.
 
Bloomberg також пише, що наприкінці минулого року одна людина, наближена до Кремля, припустила, що були певні контакти, які підтверджують зацікавленість росії в угоді про припинення вогню. Однак, як зазначає видання, підтвердження цьому не було, і Україна та її партнери підозрюють, що будь-яке подібне звернення є нещирим ходом Кремля, щоб підірвати підтримку Києва та виграти час.
 
Усі учасники дискусії в Ер-Ріяді визнали право України на самооборону та погодилися з необхідністю дотримання ключових принципів Організації Об’єднаних Націй, зокрема поваги до територіальної цілісності держав, і міжнародного права, йдеться у публікації.
 
Формула миру: що з нею відбувається зараз
У вересні 2022 року, президент України Володимир Зеленський взяв участь в засіданні Генеральної Асамблеї ООН, де представив Формулу миру. Протягом минулого року відбулися зустрічі щодо положень формули, які відбулися у Копенгагені, Джидді, на Мальті та в Києві.
 
На зустрічі в Мальті учасники ухвалили документ, в якому засвідчується намір скликати Глобальний саміт на рівні лідерів країн-учасників Формули миру, на якому очікується затвердження всіх положень ініціативи. У листопаді в Офісі президента розповіли, що Глобальний саміт, ймовірно, відбудеться у лютому 2024-го року.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я