Війна Точні та швидкі: українські аналоги дронів “Ланцет” пройшли перші випробування

Точні та швидкі: українські аналоги дронів “Ланцет” пройшли перші випробування

331
0
Український відповідник ударного безпілотника “Ланцет” успішно завершив попередні льотні тестування. Тепер цей дрон очікують бойові випробування і серійне виробництво.
 

Детальніше про те, як дрон-аналог “Ланцета” проявив себе на випробуваннях, розповів віцепремʼєр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на каналі “Дія” у YouTube. Він додав, що невдовзі в Україні стартує серійне виробництво аналогів “Ланцета”.За словами Федорова, з чотирьох екземплярів дрона-аналога “Ланцета” з випробуваннями справились два прототипи. Очікується, що невдовзі в Україні виготовлятимуть до сотні таких дронів щомісяця.

Серед переваг дрона-аналога Ланцета Федоров назвав його дальність польоту – вона значно більша, ніж у FPV-дронів: безпілотник може подолати дистанцію у 30-40 кілометрів. Також новий дрон може літати вдень, а не лише вночі, він керується відеоканалам, тому зможе змінювати рух та коригувати удар.

Крім того, аналог “Ланцета” має функцію покращену функцію самозахоплення цілі, яка не вимагає додатково зв’язку оператора з дроном. Так, за 400-500 метрів до цілі дрон самонаводиться.

Федоров також наголосив на необхідності появи на ринку дронів такого плану безпілотників. На його думку, через рік такі дрони можна буде тестувати на полі бою.
 
Україна нарощує виробництво безпілотників
2024 рік стане знаменним для української індустрії безпілотників. За словами Михайла Федорова, Україна планує виготовити тисячі дронів з великим радіусом дії, які не лише зможуть захищати українську землю, але й завдавати ударів по території росії. Вже зараз український ВПК здатен виробляти дрони, що досягають Москви та Санкт-Петербурга. Близько 10 приватних компаній в Україні активно розробляють та вдосконалюють такі БПЛА.
 
Уряд активно сприяє розвитку цієї галузі. За програмою Brave1 військово-технічні стартапи отримали гранти на суму $2,5 мільйона, а у 2024 році цю суму планують збільшити вдесятеро.
 
Україна має стратегію воєнного часу, спрямовану на скорочення технологічного розриву з росією. Обсяги виробництва та постачання безпілотників зросли більш ніж у 120 разів, а у грудні 2023 року обсяги доставляння дронів зросли в 50 разів порівняно з 2022 роком.
 
За словами Федорова, українські інженери досягли “певного паритету” з росією у виробництві дронів дальньої дії. Це стало можливим завдяки подоланню бюрократії та стимулюванню приватного сектору.

Україна також зосереджена на розвитку власного виробництва компонентів для дронів. Це дозволить зменшити залежність від імпорту та убезпечити українське небо. За словами Федорова, до кінця 2024 року багато українських компаній зможуть виробляти більше 50% компонентів для своїх дронів локально.

Ланцет дозволяє збільшити дистанцію враження техніки, він працює на 30-40 км, FPV-дрони працюють на 10-20 км.
 
Ще одна перевага дрона по типу Ланцет – він може працювати вдень, бо великі квадрокоптери можуть працювати тільки під прикриттям ночі. Ці дрони керуються відеоканалом, що дозволяє наводити і корегувати рух під час ураження.
 
Дрони цього типу мають функцію захоплення цілі, що дозволяє в останні 300-500 метрів перед враженням цілі наводитись на неї без прямого звʼязку з дроном.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я