На голову РУХ Ветеранів і Пенсіонерів Таріфи під час війни!!!

Таріфи під час війни!!!

161
0
Поки триватиме воєнний стан, тарифи на комуналку не мають зростати. Поки це пропозиція Кабміну, і щоб вона стала реальністю, Верховна Рада має ухвалити закон.
Втім на здорожчання деяких послуг вже діє заборона. А чи є умови, за яких можна законно не платити за комуналку?
Днями стало відомо, що державна влада планує заморозити зростання тарифів на комуналку, поки триває війна. За пропозицією Кабміну:
– централізоване опалення, гаряча вода, газ та його розподіл не повинні будуть дорожчати протягом воєнного стану і ще шість місяців після його завершення;
– заморозку тарифів отримають як населення, так і бізнес-споживачів;
комунальні підприємства, що надають послуги, отримають компенсації недоотриманого виторгу з тарифів, з джерел, які визначить уряд.
«У ці складні дні підвищення тарифів точно не на часі», — пояснив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та зауважив, що такі законопроекти уряд подасть до Верховної Ради.
Проте станом на 20 травня, на сайті парламенту немає ще цих документів. Однак подібні законодавчі ініціативи вже внесли народні депутати.
Народна депутатка України Анастасія Ляшенко створила законопроект щодо запровадження мораторію на підвищення цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги в умовах воєнного стану. Як і за прикладом проекту від Кабміну, цей законопроект також передбачає заморозку зростання тарифів на час воєнного стану і шість місяців після його завершення.
У пояснювальній записці вказано, що на 10 травня 2022 року загальні втрати економіки України через війну складають від $564 млрд до $600 млрд. Зруйновано, пошкоджено чи захоплено 35,2 млн квадратних метрів житлового фонду, щонайменше 208 підприємств, 580 медичних закладів, 562 дитячих садочків, 156 складів, 102 релігійні споруди, 83 адмінбудівлі, 27 нафтобаз, 12 цивільних аеропортів.
Попри таку ситуацію, квитанції про оплату комунальних послуг надходять щомісяця. Уряд 29 квітня прийняв постанову №502, якою рекомендував органам, уповноваженим встановлювати тарифи, не підвищувати розцінки на опалення, гарячу і холодну воду для населення впродовж дії воєнного стану в Україні.
«Однак рекомендація не означає обов’язку. Отже, доцільно передбачити у законі, що тарифи під час всього періоду воєнного стану, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування, не можуть бути збільшені. Встановлення такого мораторію вкрай необхідне для підтримки всіх громадян України, незалежно від місця, де вони зараз проживають», — наголосила у пояснювальній записці до законопроекту народна депутатка Анастасія Ляшенко.
Зараз законопроект опрацьовується в парламентських комітетах і потім буде внесений у порядок денний засідань Верховної Ради. Втім, деякі тарифи вже були «заморожені» на час війни.
Ціна на газ та плата за розподіл залишаються без змін, поки триватиме війна. Тобто, йдеться про 7,99 грн за кубометр на місяць за газ як товар.
«Таку ж пільгову ціну, крім побутових споживачів, отримали критично важливі підприємства, які виконують життєво важливі функції для забезпечення обороноздатності держави», — говорив на засіданні уряду 29 квітня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Холодна вода – 15,74м3,
Каналізація – 9,87м3.
Що стосується ціни електроенергії, то цей тариф був встановлений ще до війни. Він складає:
1,44 грн за кіловат — якщо за місяць було спожито не більше 250 кіловат-годин;
1,68 грн за кіловат — при споживанні понад 250 кіловат-годин на місяць.
За постановою уряду №859 від 11 серпня 2021 року, такі розцінки діятимуть до 31 жовтня 2022 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я