Війна Сирський про нову фазу війни в Україні

Сирський про нову фазу війни в Україні

246
0
Україна увійшла в нову фазу війни, яка виглядає складною. Ворог наступає по всій лінії фронту, захисники України перейшли в тактичну оборону. Не вистачає озброєння, натомість росіяни підтягують свіжі ресурси з техніки й особового складу. Але Україна буде боротися, а особливу надію у цій війні командування покладає на технології.
 

Про це генерал Олександр Сирський, новий головнокомандувач ЗСУ, розповів в інтерв’ю німецькому суспільному каналу ZDF. Він зауважив, що ця війна є особливою, не схожою на усі попередні. І насамперед тим, що завдяки розвідувальним дронам та іншим технологічним засобам, супротивники бачать усе, що діється на іншому боці.

“Ситуація на фронті досить напружена і характеризується щоденними наступальними діями противника. Противник зараз наступає фактично на всій лінії фронту. А ми перейшли від наступальних дій до ведення оборонної операції”, – сказав Сирський німецькій журналістці Катрін Айґендорф.
 
Головнокомандувач зазначив, що нестача боєприпасів – головна проблема на фронті. Дрони, технологія та бойовий дух української армії – це ті вирішальні для перемоги моменти, на які він робить ставку. Адже здаватися ворогу ніхто не збирається.
 
“Якщо раніше він міг побачити якусь обмежену частину з бліндажа чи спостережного пункту, то зараз він бачить і всю картину бойових дій, і набагато більше. Ця війна значно підвищує значення технологічного прогресу в ЗС і в самому процесі збройної боротьби”, – пояснив генерал.

Він також зазначив, що для ЗСУ вже не новина використання наземних роботизованих платформ та модулів, які керуються дистанційно. Це дає можливість зберегти життя військових. А загалом війна переходить у нову стадію, на якій вирішальне слово мають сказати технології.

Чи буде в Україні армія дронів
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевняє, що Україна вже виробляє дрони, які можуть долетіти до Москви та Санкт-Петербурга. За його словами, цьогоріч планують виготовити тисячі безпілотників з великим радіусом дії, які зможуть завдавати ударів по території росії. Зараз в Україні діє близько 10 компаній, що розробляють такі дрони, більшість з них є приватними підприємствами.
 
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 19 грудня дав двогодинну підсумкову пресконференцію за 2023 рік. На ній він пообіцяв налагодити логістику та виробництво вітчизняних дронів. Загалом у наступному 2024 році для ЗСУ планують виробити мільйон українських БПЛА.  Також напередодні президент пообіцяв повну державну підтримку виробникам засобів радіоелектронної боротьби – на всіх рівнях.
 
Російські системи радіоелектронної боротьби не якісніші за українські – їх просто більше.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я