Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Скандал у НАК Нафтогаз: Вітренко звинуватив нове керівництво у корупції!!!

Скандал у НАК Нафтогаз: Вітренко звинуватив нове керівництво у корупції!!!

363
0

Юрій Вітренко, який до листопада 2018 року був головним виконавчим директором НАК “Нафтогаз України”, підозрює, що з 4 кварталу 2018 року продаж газу з газових сховищ ведеться в деяких випадках за корупційною схемою!..

У своїх службових записках наглядовій раді компанії, копії яких є в розпорядженні “Українських Новин”, Вітренко наводить ряд аргументів, які, на його думку, підтверджують конфлікт інтересів новопризначеного керівника газового напряму НАК Андрія Фаворова а також факти продажу “нафтогазівського” газу компанії “ЕРУ Трейдинг”, якою раніше керував Фаворов, за зниженими цінами!

Колишній головний виконавчий директор НАК “Нафтогаз України”, а з листопада 2018 роки просто виконавчий директор “Групи Нафтогазу” Юрій Вітренко вважає, що маркетингова політика компанії по реалізації газу в нерегульованому сегменті, тобто для промислових споживачів, останнім часом велася неефективно. Про це він написав у службовій записці керівника служби комплаенса (внутрішньої перевірки) НАК Марії Кучерової 31 січня 2019 року.

Юрий Витренко. Фото: EADaily

Ось Службова записка Вітренко керівнику служби комплаенса (внутрішньої перевірки) НАК Марії Кучеровій:

Служебная записка Витренко руководителю службы комплаенса (внутренней проверки) НАК Марии Кучеровой.

Згідно з цим документом, копія якого є в розпорядженні “Українських Новин”, продаж газу, зокрема в четвертому кварталі 2018 року, привела з одного боку, до необгрунтованих втрат НАК, з іншого – до такої ж необгрунтованого прибутку ТОВ “ЕРУ Трейдинг” як посередника між НАК “Нафтогаз України” і її дочірньою компанією ПАТ “Укртрансгаз”.

“Наскільки мені відомо, така ж ситуація залишається актуальною для поставок газу в січні і лютому 2019 року”, – говориться в документі.

Виходячи з аналізу Вітренко, копію якого має в своєму розпорядженні агентство, слід, що в 4-му кварталі “ЕРУ Тейдінг” отримував газ за ціною заниженою в деяких випадках майже на 1 тис грн за 1000 кубометрів. З документа випливає, що “в кінці листопада і в грудні 2018 року” ЕРУ Трейдинг “закупили газ з газосховищ за низькою ціною (середньозважена 8457 грн / тис. Куб. М) загальним обсягом 101 млн кубометрів”.

“Якщо допустити, що цей ресурс був використаний” ЕРУ Трейдинг “для виробничо-технологічних потреб і послуг балансування, тоді при порівнянні з розрахунковими цінами закупівлі газу Укртрансгазом на контрактних умовах,” ЕРУ Трейдинг “могла заробити на цих операціях 2,2 мільйона доларів” , – йдеться в аналізі.

Директором і одним із засновників “ЕРУ Трейдинг” до недавнього часу був Андрій Фаворов, який з листопада 2018 року призначений головою газового напряму НАК, і до нього перейшла частина повноважень Вітренко.

“Оскільки на формування маркетингової політики визначальний вплив, у всякому разі, з грудня 2018 року має А. Фаворов, може виникнути обгрунтована підозра, що він мав можливість, але не виправив цю ситуацію, що суперечить його службового обов’язку діяти в інтересах НАК” Нафтогаз України “, зокрема використовуючи його знання і інформацію (в даном випадку мова йде навіть про публічно доступною інфрормаціі) отриману під час роботи в ТОВ” ЕРУ Трейлдінг “. Відповідно, може бути достатньо підстав вважати, що це являетс я наслідком конфлікту інтересів у разі, якщо А. Фаворов залишився реальним бенефіціаром ТОВ “ЕРУ Трейдинг”. З іншого боку, виходячи з таких обставин може виникнути обгрунтована підозра, що А. Фаворов міг залишитися реальним бенефіціаром ТОВ “ЕРУ Трейдинг”. – зазначає Вітренко .

За даними єдиного реєстру юросіб, на 5 березня Фаворов не входить в число кінцевих бенефіціарів “ЕРУ Трейдинг”. Також, у відповіді Кучерової Вітренко йдеться, що конфлікт інтересів Фаворова було врегульовано ще 11 лютого 2019 року. У цьому ж відповіді зазначається, що питання щодо формування маркетингової політики НАК не відносяться до компетенції служби комплаенса.

Вітренко такою відповіддю був категорично не задоволений, порахував його формальною відпискою. Він звернувся до голови Наглядової ради НАК Клер Споттісвуд з пропозицією, як можна швидше визначитися, до яких контролюючим органам слід звернутися, щоб розібратися в ситуації і не допустити подібних конфліктів інтересів.

“Все вище наведене дає підставу вважати, що Компанія не в змозі управляти таким конфліктом інтересів, який відповідно може призвести до значних необґрунтованих фінансових втрат”, – йдеться в службовій записці Вітренко від 18 лютого 2019 року…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я