Політика Саакашвілі у Чернівцях: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО)

Саакашвілі у Чернівцях: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ + ВІДЕО)

714
0

Чернівці стали другим обласним центром після Львова, куди після драматичного повернення в Україну приїхав екс-голова Одеської ОДА, лідер партії “Рух Нових Сил” Михайло Саакашвілі. І якщо Львів це своєрідний форпост для нинішнього опального політика, бо там керує соратник і друг – мер міста Садовий, то Чернівці (не Івано-Франківськ чи Тернопіль) стають знаковим містом для екс-президента Грузії.

Саме на Буковині колишньому голові Чернівецької ОДА Романові Ванзуряку вдалося створити потужну команду однодумців та розбудувати досить чисельний молодий та енергійний до роботи осередок, який був помічений Саакашвілі, повідомляє bukinfo.com.ua.

 За останній рік він, здається, вже вп’яте відвідує Буковину (навіть був на екологічній акції у Брідку на Заставнівщині, де люди протестували проти будівництва малих ГЕС на Дністрі) і каже, що неймовірно закоханий у Чернівці, де бачить неймовірний потенціал для його розвитку.

 Вчора, 13 вересня, Михаїл приїхав до Чернівців, перед цим оголосивши у Львові, що має намір об’їхати більшість обласних центрів України, щоб 19 вересня приїхати до Києва з вимогами людей до влади.

 “Коли ми приїдемо до Києва, то я не заздрю можновлядцям у кабінетах. Ми прийдемо до камінету Міністрів, Адміністрації Президента і охоронці самі нам відкриють дівері і покажуть де сидять ці чиновники. Дехто буде викидатися з вікон, дехто тікати. А хтось буде злякано вибачатися. Вони про це знають, і тому так бояться”, – традиційно емоційно запалив присутніх на Центральній площі Чернівців Саакашвілі.

 

 Він постійно намагався говорити українською, часто вибачався за погану вимову. Спробував зачитати з паперу певні напрацювання плану дій, але постійно відволікався згадками про події на кордоні та про корупцію у вищих ешалонах влади. Думка бігла попереду слів, які потрібно було в голові політика ще перекласти на українську мову. 

 Єдиний чіткий меседж, який Саакашвілі зробив біля пам”ятника Шевченкові у Чернівцях.

 “Опозиційні сили мусять об’єднатися заради перемоги, заради спільної мети. Якщо буде їхати п”ять потягів в одному напрямку і кожен буде мене перетягувати своїми принадами до себе їхати, то це нічого не дасть. Об’єднайтеся!”, – висловив майже нездійсенну ідею для амбіційних українських гетьманів Саакашвілі. Бо ж відомо, що наші політики об’єднуються лише “за 5 хвилин до розстрілу”.

 

 На підтвердження цих слів, у день перебування Саакашвілі на Буковині, проходила сесія Чернівецької обласної ради, якою, як відомо керує голова обласного осередку “Батьківщини” Іван Мунтян. Віталій Захарюк, новий депутат від “Народного контролю”, хотів внести в порядок денний питання про клопотання обласної ради до Перезидента країни повернути Саакашвілі українське громадянство. Обласна рада злякалася викликати на себе “гнів Петровий”, а Мунтян навіть на цьому не наполягав. Ось такі соратники…

 

 Приємно було бачити на мітингу людські обличчя нових патрульних поліцеських, які в душі точно симпатизували Михайлові Саакашвілі. Адже саме його соратниця Ека Згуладзе провела цю успішну реформу, і саме їй вдячні ці молоді люди, що вони за реальним конкурсом, без хабарів, змогли реалізувати свою мрію. Пан Йосипів це точно знає…

 

 Мітинг, який був організований менш ніж за добу і про який більше дізналися по “сарафаному радіо”, зібрав на Центральній площі близько 500 людей. У наш час це не поганий показник, коли до політиків практично підірвана довіра.

 Цікаво, що на Центральній площі я побачив дуже багато центральних ЗМІ, а також представника грузинської телекомпанії, яка також була на кордоні та у Львові. Солідне у людей відрядження в Україну! Можливо, вони першими хочуть повідомити новину про можливу екстрадицію екс-президента Грузії до своєї колишньої країни? 

 У Чернівцях у Саакашвілі проблем з телеефірами не було. Пряму трансляцію з Центральної площі вів телеканал “Чернівецький промінь”, а після мітингу був прямий ефір на МТРК “Чернівці”.

 “Я приїду ще в кілька міст України, потім ми приїдемо до Києва. 19 – це день (наскільки я чув) архангела Михайла – хранителя Києва. Треба Київ терміново рятувати. Ми всі приїдемо до Києва і там будемо. Це буде початок”, – сказав політик. За його словами, через кілька тижнів “нас буде набагато більше”.

 

 “Ліричний” відступ. Як на мене, конфлікт між Порошенком і Саакашвілі був закладений апріорі, вже після того, відколи Михаїл став громадянином України. Саакашвілі – класичний європейський політитик-важковаговик. Порошенко – успішний бізнесмен, який ставши президентом, примножує свої статки. У них – різна логіка, різні підходи, різне бачення. Я не кажу, що це погано, але вони різні у цьому. Єдине, у чому я трведо переконаний – не може бізнесмен керувати країною. Бо після цього вся країна стає товаром у тій, чи іншій мірі. Все сканується через свій бізнес інтерес, як би пафосно не прикриватися інтересами держави. Тому й боїться Порошенко нерепередбачуваних людей, які ламають його бізнес-плани, будь це Саакашвілі, Іваненко чи Василенко.

 Чітко зрозуміло одне – якщо ми справді хочемо, щоб Україна стала європейською державою, нам потрібні українські патріоти-політики такого ж зразка, як Саакашвілі, а не бізнес-менеджери. Поки такі практично не проглядаються у вищих ешалонах влади. На жаль, серед нинішніх (інтуїтивних) опозиційних соратників Саакашвілі таких дуже мало. Кожен “сєбє на умє”. Використовують Саакашвілі, як таран, який може пробити політичну греблю для їхнього руху вперед до владного корита. А потім він, Саакашвілі, як людина без громадянства, – стане їм не потрібним…

 Якщо він це бачить і розуміє – це дуже добре. Якщо ні – будемо й далі бігати по земкненому колу, як ті дикі олені…

 

Саакашвілі пообіцяв, що через деякий час “усе закінчиться так само, як закінчилося в пропускному пункті “Шегині”. “Відкриється дорога, але для олігархів – в ту сторону, а для України – вперед”, – резюмував екс-голова Одеської ОДА. 

 Поживемо – побачимо. А українським політикам бажано вчитися тому, як треба робити справжню політику без подвійного дна. Бо люди все розуміють.

 Осінь обіцяє бути справді дуже гарячою…

 

 

 

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я