Економіка Родичі депутатів та інші боржники, які не платять за оренду комунальної землі...

Родичі депутатів та інші боржники, які не платять за оренду комунальної землі Вінниці.

406
0

Одним з основних наповнювачів місцевих бюджетів є плата за оренду комунальної землі фізичними та юридичними особами. Але далеко не всі орендарі вінницької землі сплачують кошти в повному обсязі, через що місто недоотримує значні кошти. Виконком Вінницької міськради 30 вересня вирішив затвердити акти про визначення розміру збитків і підрахував, що сім боржників сумарно винні громаді понад 4,7 мільйона гривень.

Відшкодувати збитки вони мають за місяць, тобто, до 30 жовтня. Але одному боржнику, родичу депутата Теймура Абушова, зробили виключення – і він свій борг має сплатити не за місяць, а за п’ятнадцять – до 31 грудня 2022 року.

ТОВ “Вінницясервіспостач”

Це підприємство винно міськраді 355 790,33 гривні за користування земельною ділянкою по вулиці Гонти,22а

ТОВ “Вінницясервіспостач” займається торгівлею. Вінницький національний технічний університет купив у підприємства болти, дюбеля, техпластину, каналізаційну систему тощо. Третина акцій належить державній акціонерній компанії “Укрресурси”, яка з 2012 року ліквідовується.

ФОП Олег Корольов  

За оренду трьох земельних ділянок підприємець винний міськраді 89 842,90 гривень

Ці земельними ділянками згідно витягу з публічної кадастрової карти володіє зовсім інша людина- Петро Ногаль. Він так само є ФОПом, як й Олег Корольов та має з ним  одну сферу діяльності – роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах.

Ймовірно, Петро Ногаль та Олег Корольов є бізнес-партнерами. Вони проживають на одній вулиці у Вінницьких Хуторах та фігурували в одній судовій справі по не  сплаті кредитних коштів банку.

ПП “ВКП “Бруст”

За користування двома ділянками підприємство винно громаді 629 947,48 гривень.

Відповідно до витягу про земельну ділянку, землі з 2008 року орендує зовсім інший власник, ПП “Діоленд”. Це підприємство належить до групи компаній “УІГ”. Ключова особа – Віталій Антонов. Основні сфери діяльності підприємств групи: паливно-енергетичний комплекс, хлібобулочна промисловість, девелопмент, фінансовий сектор. Ключові компанії: ПАТ «Концерн Галнафтогаз» — мережа заправних комплексів «ОККО»; ПАТ «Концерн Хлібпром» — один з найбільших виробників хліба в Україні.

Сама земля розташована на “озері хімікатів” з відходами фосфошламу (це те, що залишається після видобування фосфору з породи). Через це тут нічого не будується. Ймовірно, тут планували розмістити АЗС “ОККО”, але на хімічних  відходах це робити немає ніякого сенсу, тому про ідею забули, а ПП “Діоленд” взагалі вирішили ліквідувати у 2015 році.

Останні роки землею користувалось ПП “ВКП “Бруст”. Підприємством володіє Сергій Сенелюк, який зареєстрований у квартирі житлового будинку на проспекті Космонавтів, звідки він нецензурно лаяв перехожих у 2016 році.

ПРАТ УВТК “Спецсільгоспмонтаж” 

Підприємство винно громаді 1 776 609,48 гривень

Відповідно до інформації аналітичної системи Youcontrol 64.41% акцій ПРАТ УВТК “Спецсільгоспмонтаж” належить Василю Люблінському. Серед акціонерів підприємства неодноразово  виникали розбіжності, через що вони розв’язували питання через суд.

На території боржника знаходяться служба доставки великогабаритних вантажів, автостоянка, кафе, господарські приміщення, магазин автозапчастин, пункт приймання вторсировини і ще багато іншого. Одначе, орендну плату в міський бюджет “забувають” вносити.

Алла Романішина 

Орендарка  сусідньої земельної ділянки також заборгувала Вінницькій міській раді  немалу суму – 1 166 051,85 гривень.

 

Сергій Мазурик 

А за оренду земельної ділянки у зовсім іншому кінці міста підприємець Сергій Мазурик заборгував міськраді 479 507,53 гривні

Абушов Аловсат Сардар Огли

Це родич депутата Вінницької міської ради Теймура Абушова. Про їх родинний квітковий бізнес ми вже розповідали. Абушов Аловсат Сардар Огли за користування земельною ділянкою винен громаді 280 773,26 гривні

Це єдина земельна ділянка у цьому рішенні виконкому, щодо якої не вказується ані кадастрового номера, ані адреси – відомо лише те, що земля розташована десь на вулиці Батозькій.

Де саме знаходиться ця ділянка – такої інформації ви ніде не  знайдете. У всіх рішеннях Вінницької міської ради адреса цієї землі не вказується. Тому можна лише здогадуватись, де ця ділянка знаходиться.

На цій вулиці Абушов Аловсат Сардар Огли має у власності іншу земельну ділянку площею у 30 соток для будівництва і обслуговування інших будівель громадської забудови. Ця місцина давно вже загороджена парканом, який поступово руйнується і на ділянці нічого немає.

Не дивлячись на те, що за користування “фантомною” ділянкою Абушов Аловсат Сардар Огли винен проти інших невелику суму, він повинен сплатити кошти на за місяць, як всі боржники, а до 31 грудня 2022 року. Кожен місяць родич депутата повинен сплачувати лише частину від всієї суми боргу – менш як 1000 доларів.

На жаль, стягнути борги за користування землею громади, міська рада зможе тільки за 3 останніх роки. Цю норму законодавства розтлумачує юрист проекту “BIHUS info” Віталій Гусак:
“Відповідно до пункту «д» частини першої статті 141 ЗК України підставою для припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата орендної плати.

Що таке «систематична несплата»?

Як вказано в Постанові Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 06 березня 2019 року у справі № 183/262/17 (провадження № 61-41932сво18): « підставою для розірвання договору оренди землі є саме систематична несплата орендної плати. Зазначені положення закону вимагають систематичної (два та більше випадки) несплати орендної плати, передбаченої договором, як підстави для розірвання договору оренди.

Отже, у органу місцевого самоврядування були підстави для звернення до суду з позовом про розірвання договору оренди землі через систематичну несплату орендної плати, після другої несплати.”

“Важливо. Оскільки, стягнення заборгованості можливе за три роки (1096 днів), то виникає запитання, за який період не сплачувалась орендна плата, оскільки деякі договори укладені з 2009 року? Якщо ж орендна плата не сплачувалась із самого податку, то стягнути в судовому порядку вдасться за останні три роки, а не за всі роки, починаючи з 2009 року – додає юрист”.

Джерело
#вінниця #міськрада #депутати #корупція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я