Політика Путін наближається до Гааги: Яку російську зброю знайшли британці на Донбасі?

Путін наближається до Гааги: Яку російську зброю знайшли британці на Донбасі?

314
0

Путін наближається до Гааги: Яку російсь…Оплативши незалежне розслідування стосовно джерел, з яких походить зброя сепаратистів та російських найманців на Донбасі, ЄС та Німеччина продемонстрували, що втомились від кремлівської тези “Росія — не учасник конфлікту на Сході України”, і всерйоз готуються цю тезу спростувати

Результати дослідження британської компанії Conflict Armament Research, яка прийшла до висновку про те, що Росія систематично забезпечує озброєнням незаконні військові формування на Донбасі, на перший погляд, спантеличують. Після семи років збройного конфлікту, після тисяч фотографій ешелонів з військовою технікою, що перетинають російсько-український кордон, після розслідувань Bellingcat, врешті, після санкцій, введених проти Росії європейськими країнами за підтримку сепаратистів на Донбасі, хтось бере — і починає звіряти інвентарні номери на автоматах, підібраних із мертвих сепарів.

Фахівці досліджують “десятки видів стрілецької зброї, гранатометів, ПЗРК та тисячі боєприпасів, вилучених у полонених чи вбитих “ополченців”, й ідентифікують серійні номери та “інші ознаки, що дозволяють визначити виробників зброї”. Також знаходять поклади АК з послідовними серійними номерами — а це свідчить про те, що зброю відправляли бойовикам просто із заводів, ящиками. Включно із новинками російського ВПК, яких в українських арсеналах, захоплених сепаратистами, не було — і бути не могло. У переліку близько 200 найменувань – від пістолетів Макарова до різноманітних ракетних установок і транспортних засобів.

Пістолет Макарова
Ракетна установка

Фото: conflictarm.com, прінтскрін

При тому британські фахівці чудово розуміють, що ніхто ані в Україні, ні в Європі не сумнівається стосовно походження цієї зброї. Як розуміють і той факт, що жодні, навіть найпереконливіші факти не змінять позиції російського керівництва і російських пропагандистів, які продовжать пісню про “не втягуйте нас у громадянський конфлікт на Україні”. Тоді навіщо проводити це дослідження? Виключно задля задоволення академічного інтересу?

Відповідь на це питання однозначно негативна. Оскільки в цій ситуації, як то часто буває в дипломатичній реальності, все залежить від контексту.

І цього разу контекст ситуації визначається тим фактом, що дане дослідження було профінансоване структурами ЄС та МЗС Німеччини. Які обрали незалежну компанію, котрій довіряли — і довіряли не дарма, варто подивитись на якість роботи — і замовили їй звіт, стосовно того, звідки ж походить зброя на Донбасі.

Цілком логічно припустити, що результати цієї роботи, оплаченої німецьким зовнішньополітичним відомством, не будуть просто відкладені в бік після публікації в пресі: купивши цю інформацію в експертів, які десятиліттями працюють зі зброєю, і, напевно, належно оцінюють свою працю, Берлін планує її використовувати.

А використати її можна у два способи. Або в якості аргументу про участь Москви в конфлікті на Донбасі в форматі “нормандської четвірки”. Або консолідуючи сленів ЄС на збереження антиросійських санкцій.

Обидва варіант використання даного звіту матимуть однозначно позитивний вплив на зовнішньополітичне становище України.

Втім, є ще й третій спосіб скористатися зі скрупульозної праці британських експертів. Інтегрувавши її у доказову базу на міжнародному трибуналі, пов’язаному з агресією путінського режиму проти України. Втім, до цього моменту всім нам іще слід дожити.

Джерело

#україна #війна #росія #озброєння

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я