Політика Путін готовий заморозити війну в Україні – ЗМІ

Путін готовий заморозити війну в Україні – ЗМІ

294
0

Російський президент зараз бачить сприятливий момент для угоди за збігом факторів, стверджують джерела.

Російський президент Володимир Путін передав дипломатичними каналами, що нібито готовий заморозити війну в Україні. Про це у суботу, 23 грудня, пише The New York Times з посиланням на двох колишніх російських високопосадовців, близьких до Кремля, американських чиновників та міжнародних офіційних осіб, які отримали повідомлення від представників Путіна.

Видання пише, що підбадьорений невдалим контрнаступом ЗСУ та ослабленням підтримки Заходу, Путін продовжує стверджувати, що військові цілі Росії не змінилися. Днями, звертаючись до своїх генералів, він похвалився тим, що Україна зараз начебто в такому стані, що російські війська роблять “те, що хочуть”.

При цьому ще з вересня, за словами джерел газети, Кремль надсилав сигнали через посередників про те, що він відкритий для припинення вогню, яке призведе до заморожування бойових дій уздовж поточної лінії фронту, що далеко не відповідає його амбіціям Володимира Путіна домінувати в Україні.

Насправді, за словами американських чиновників, Путін намагався прозондувати можливість для укладання угоди про припинення вогню роком раніше – восени 2022 року. Ця тиха пропозиція, про яку раніше не повідомлялося, сталася після того, як Україна розбила російську армію на північному сході країни. Путін дав зрозуміти, що задоволений захопленою Росією територією і готовий до перемир’я, сказали чиновники.

Газета зазначає, що десятки інтерв’ю з росіянами, які давно знають Путіна, і з міжнародними офіційними особами, які добре розуміються на внутрішній роботі Кремля, показують, що він маневрує, щоб зменшити ризики та зберегти свої можливості відкритими у війні, яка триває довше, ніж він очікував.

“Вони кажуть: “Ми готові до переговорів про припинення вогню. Вони хочуть залишитися там, де вони є на полі бою”, – сказав високопоставлений міжнародний чиновник, який зустрічався з російськими високопосадовцями цієї осені.

Видання вказує, що зараз немає жодних доказів того, що лідери України можуть піти на угоду з Росією.

При цьому американські чиновники кажуть, що це може бути спробою Кремля ввести світ в оману і не відображає справжнього бажання Путіна піти на компроміс, особливо якщо армія РФ набере обертів.

Співрозмовники NYT кажуть, що російський президент зараз бачить сприятливий момент для угоди за збігом факторів: бойові дії зайшли в глухий кут, невдалий контрнаступ ЗСУ, уповільнення підтримки з Заходу, а також війна в Ізраїлі, яка відвертає увагу від України.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я