На голову Новини Пропонуємо одночасно провести місцеві вибори по всій Україні – глава МЗС Пристайко...

Пропонуємо одночасно провести місцеві вибори по всій Україні – глава МЗС Пристайко !

285
0

Центральна влада хотіла б провести місцеві вибори по всій країні, включно з територіями Донбасу, що тимчасово не є підконтрольними Україні. Втім, зробити зараз це не вдасться…

“На нашу думку, ідеально було б провести вибори одночасно по всій країні, але поки зробити це не є можливим. У них (на окупованих територіях Донбасу – 24 канал) фейкові вибори відбувалися вже двічі, їх результатів ми не визнаємо. Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території України, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, за часом виключно” – сказав він.

Глава МЗС водночас висловився стосовно так званої “формули Штайнмаєра”, яку все частіше почали згадувати у контексті зібрання “нормандської четвірки” й подальшого вирішення ситуації на Донбасі.

“Формулу Штайнмаєра”, яку погодив Петро Порошенко, ми як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні президенти, маємо виконувати. Ми зараз обговорюємо, в якій формі”, – сказав він.

Пристайко запевнив, що “в формулі немає нічого цікавого або такого, щоб звинувачувати когось у зраді чи перемозі”.

Що таке “формула Штайнмаєра”?Алгоритм, за допомогою якого колишній глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр пропонував розв’язати складну ситуацію на Донбасі. Формула була запропонована у 2015 році. Її алгоритм – паралельне виконання політичних пунктів і питань безпеки. Приміром, спочатку запускається в дію закон про вибори, потім відводяться війська. Після цього проводяться вибори і після їх визнання ОБСЄ Донбасу надають особливий статус. Потім – повне виведення незаконних збройних формувань і повернення Україні контролю над кордоном.

джерело