Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Прізвище колишнього мера Вінниці знову фігурує у новинах про корупцію

Прізвище колишнього мера Вінниці знову фігурує у новинах про корупцію

433
0

Вищий антикорупційний суд відмовився зняти арешт з майна, котре було арештовано та передано в управління АРМА у справі про передачу хабаря колишньому Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману.

Про це йдеться у з матеріалах кримінальної справи № 52020000000000653 по  ч. 4 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК

Мова йде про ймовірне надання неправомірної вигоди у 2017 році Максимом Микитасем на користь прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у розмірі 75 млн грн за призначення Олександра Лятамбора президентом Української державної будівельної корпорації «Укрбуд».

За версією слідства, екс-нардеп Максим Микитась на початку вересня 2017 року пообіцяв тодішньому прем’єру Володимиру Гройсману нежитлові приміщення у ЖК «Аристократ» (вул. Євгена Коновальця, 34) площею до 2 тис кв м і вартістю не більше 2 млн дол. (52 млн грн) при дійсній ринковій вартості на той час – не менше 6 млн дол.(156 млн грн) за призначення Лятамбора президентом Української державної будівельної корпорації «Укрбуд».Після чого, як вказується в ухвалі, у грудні 2017 року Володимир Гройсман за пособництва Коваленка В.Л. на ім’я Гижка Ю.П. отримали у власність приміщення у вказаному житловому комплексі – офіси, машиномісця і мотомісця.

За даними слідства, ці приміщення були продані вказаним особам за заниженою вартістю. Різниця між фактично сплаченою Гройсманом сумою та дійсною ринковою вартістю майнових прав на вказану нерухомість становить 75 млн грн. Факт передачі офісів у власність (через підставних осіб) Гройсмана публічно визнав і гендиректор компанії «Ук­рбуд девелопмент» Олег Майборода.

У грудні 2020 року НАБУ відкрила кримінальну справу за фактом хабарництва Володимира Гройсмана.

Відмова суду зняти арешт з активів — свідчення того, що влада вирішила “не спускати на гальмах” дану справу, натомість довести її до логічного завершення.

Якщо факт отримання Гройсманом хабара буде доведено у судовому порядку (публічно, як ми бачимо, це уже визнали причетні до справи особи), то експрем’єр може стати третьою фігурою такого рангу в новітній історії України (після Павла Лазаренка і Юлії Тимошенко )  перед яким замайоріла перспектива потрапити за грати.

Але у справі Тимошенко був явно політичний контекст, а Лазоренко встиг втекти за кордон.

У справі ж передачі від комерційної структури нерухомості чиновнику політичний аспект знайти не вдасться при усьому бажанні.

Тож конкретно у цьому випадку влада може продемонструвати не лише українцям, а й усьому світові, що недоторканих осіб у нашій країні немає, і перед Законом рівні всі.

Причому, з огляду на непросту ситуацію в економіці та соціальній сфері, певний медійний успіх владі необхідно продемонструвати уже найближчим часом. Тому можна припустити, що В. Гройсмана чекають нове спілкування зі слідчими антикорупційних структур.

Крім зазначеної справи, прізвище Гройсмана фігурує, як мінімум, у двох гучних епізодах — розслідуванні САПу щодо махінацій з земельними ділянками у Вінниці та зв’язках т.зв. “горіховою мафією”, розслідування діяльності якої призвело до зняття з посади очільника ДФС Мирослава Продана.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я