На голову Новини Президент Зеленський звільнив Трубу і призначив нового керівника ДБР

Президент Зеленський звільнив Трубу і призначив нового керівника ДБР

324
0

Президент Володимир Зеленський призначив виконуючим обов’язки директора Державного бюро розслідувань Ірину Венедіктову. 

Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави.

Своїм іншим указом президент звільнив з посади голови ГБР Романа Трубу.

Ірина Венедиктова очолює парламентський комітет з питань правової політики і правосуддя. У неї є звання доктора юридичних наук і, по даними руху «Чесно», своя власна наукова школа.

До обрання в Раду Венедиктова була завідуючою кафедрою цивільно-правових дисциплін Харківського університету ім. Каразіна, членом науково-консультативної ради Верховного суду і арбітром Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Крім цього, вона займала посади судді в Третейському суді з медичних судам і віце-президента Фонду медичного права та біоетики.

Перед другим туром виборів президента Зеленський представляв Венедіктову в числі першої 20-ки своєї команди як експерта в області реформування судової системи.

Ірина Венедиктова – нова глава ДБР

Ірині Венедиктової 41 рік, родом вона з Харкова. Вищу юридичну освіту отримала в ХНУ імені В.Н. Каразіна. Також вивчала міжнародний комерційний арбітраж в Chartered Institute of Arbitrators. Має звання доктора юридичних наук.

Венедиктова заміжня, її чоловіка звати Денис Колесников. Чоловік – співробітник кіберполіції України. Сім’я виховує двох дітей.

Про кар’єру нардепа відомо небагато. До участі в парламентських виборах в 2019 році Венедиктова була головою кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна

Також юрист входить в редакційні колегії кількох профільних видань.

Венедиктова була суддею третейського суду при ВГО «Фундація медичного права та біоетики України», а також членом організацій CIArb і АПУ. Займала посаду радника з питань юридичного аудиту в угодах по злиттю і поглинанню в юридичній фірмі «Arbitis».

У 2016-2017 роках брала участь в конкурсі на посаду судді в касаційному цивільному суді, однак не змогла скласти іспит.

За словами журналіста Юрія Бутусова, політик має звання капітана поліції, проте досвіду практичної роботи в правоохоронних органах у неї немає.

На початку 2019 року Володимир Зеленський оголосив, що Ірина Венедиктова входить в його команду в якості експерта в області реформування судової системи.

29 серпня депутат очолила Комітет ВР з питань правової політики.

Згідно декларації про доходи, нова глава ДБР володіє офісним приміщення в Харкові площею 150 квадратних метрів, а також паркоместом вартістю 85 тисяч гривень.

Пересувається політик на Porsche Cayenne 2013 року випуску (вартість – 867 тисяч).

За 2019 рік народний депутат отримала дохід 404 тисячі гривень. З заощаджень – 582 тисячі гривень, 5 тисяч євро і 20 тисяч доларів.

Нагадаємо, 24 грудня 2019 президент Володимир Зеленський підписав закон про перезавантаження Державного бюро розслідувань.