На голову Новини Порошенку готують нову підозру у злочині!

Порошенку готують нову підозру у злочині!

305
0

Директор Державного бюро Роман Труба заявив, що бюро готує ще одну підозру п’ятому президенту, а нині нардепу Петру Порошенку!

Джерело: Труба на зустрічі з журналістами 5 грудня 2019

Пряма мова: “Йде підготовлення другого проєкту підозри Порошенку. Це провадження про незаконне призначення Семочка. Ми знаходимо на стадії підготовки цього проєкту”.

За словами Труби, ДБР провело слідчі дії, які кажуть “про можливий злочин в діях Порошенка”.

Передісторія:

 • 18 листопада Державне бюро розслідувань передало Генпрокуратурі проєкт підозри експрезиденту Петру Порошенку.
 • Слідчі також підготували прохання зняти з Порошенка недоторканність. Їм потрібно спочатку отримати дозвіл Верховної Ради, і лише після цього можна буде вручити підозру.
 • Порошенко фігурує у багатьох гучних розслідуваннях. Однак поки йому підготували лише одну підозру. Її суть в тому, що колишній глава держави, зловживаючи владою, втручався у роботу Вищої ради правосуддя. Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань скерували до Генеральної прокуратури проєкт повідомлення про підозру п’ятому президенту України Петру Порошенкові.ДжерелоДержавне бюро розслідувань

  Дослівно: “Проєкт підозри підготовлено та направлено до прокуратури в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року… 

  Крім цього, слідчі ДБР направили до прокуратури проєкт подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності п’ятого президента України, який є чинним народним депутатом”.

  Деталі:  У проєкті підозри йдеться про ч. 3 ст. 109 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

  Перша стаття – це публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до таких дій, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням ЗМІ.

  Друга стаття – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

  Чому це важливо: Після приходу до влади Володимира Зеленського проти колишнього президента Петра Порошенка відкрито низку проваджень, за якими стоїть юрист Андрій Портнов – колишній заступник голови Адміністрації президента при Вікторі Януковичі, знайомий із нинішнім головою Офісу президента Володимира Зеленського Андрієм Богданом.

Щодо Семочка…

 • Сергій Семочко обіймав посаду першого заступника керівника Служби зовнішньої розвідки. До того був керівником економічної контррозвідки СБУ.
 • У жовтні 2018 року журналісти оприлюднили результати власного розслідування про статки першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.
 • Його сім’я нібито володіє трьома будинками загальною вартістю близько $8 млн, а родичі мають російські паспорти. За даними ЗМІ, родичі Семочка постійно “курсують” між Києвом та анексованим Кримом.
 • На початку грудня контррозвідка підтвердила, що дружина та дочка Семочка мають російське громадянство.
 • НАБУ відкрило справу Семочка за статтею “незаконне збагачення”.
 • Згодом в СБУ повідомили, що розпочали кримінальне провадження за статтею “державна зрада”.
 • Сам Семочко заявив, що не має стосунку до будинків під Києвом вартістю в мільйони доларів, а його дружина є виключно громадянкою України.
 • 6 квітня тодішній президент Петро Порошенко провів зустрічі з представниками громадських організацій. За даними УП, Порошенко пообіцяв, що найближчими днями звільнить Семочка з посади заступника керівника Служби зовнішньої розвідки.
 • 7 квітня Семочка помітили в Адміністрації президента.
 • 14 квітня Порошенко підтвердив, що звільнив Семочка.
 • Адвокат ексзаступник керівника Служби зовнішньої розвідки заявив, що Семочко хоче через суд поновитись на посаді.