Політика Перемовники демократів та республіканців узгодили ключові розбіжності: шанси на допомогу США зростають

Перемовники демократів та республіканців узгодили ключові розбіжності: шанси на допомогу США зростають

230
0
Перемовники від демократичної та республіканської партій заявляють, що досягли суттєвих зрушень у переговорному процесі щодо пакета допомоги Україні та міграційної політики. Про це вони оголосили після кількагодинних ранкових перемовин у суботу, 16 грудня. За сприятливих обставин можна буде напрацювати загальний план угоди до кінця вихідних, що дасть можливість організувати голосування в Сенаті в середу-четвер.
 

Політики відзначили, що вдалося досягти порозуміння в низці ключових питань, хоч поки й не хочуть розголошувати деталі, повідомляє видання Рolitico. Водночас розробка складного та детального тексту потребує більше часу для індивідуальних узгоджень та загальнопартійних обговорень напередодні голосування.

Допомога Україні
Сполучені Штати не змогли узгодити пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню розміром у 100 мільярдів доларів, оскільки Республіканська партія вимагає також радикально посилити міграційне законодавство. Питання стало об’єктом внутрішньополітичної боротьби, оскільки напередодні президентських виборів сторони борються за кожен відсоток підтримки виборців. Демократи ризикують втратити голоси національних меншин, які підтримують міграцію, тоді як ключовим козирем Дональда Трампа є боротьба з міграцією.
 
Важливо ухвалити допомогу якомога швидше, до Різдва чи на початку року, але Майк Джонсон, спікер Конгресу США, оголосив про початок канікул. Однак після візиту української делегації та голосування Ради Європи про початок перемовин з Україною про вступ до ЄС, справа набула нового дихання. Спікер Сенату Чак Шумер відтермінував відпустки сенаторів, паралельно республіканці та демократи організували робочі групи для пошуку компромісу. Ухвалення законопроєкту в Сенаті дає можливість сподіватися, що Вашингтону вдасться оперативно забезпечити допомогу союзникам.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я