Політика Особливий статус полякам: стали відомі деталі законопроекту

Особливий статус полякам: стали відомі деталі законопроекту

303
0
На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроекту про особливий статус громадян Польщі, який у понеділок, 11 липня, вніс до парламенту президент Володимир Зеленський.
Законопроект називається “Про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України”.
Законопроект передбачає встановлення прав і гарантій для громадян Польщі, аналогічних встановленим у прийнятому 12 березня 2022 року польському законі “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни”.
У розробленому з ініціативи президента законопроекті передбачається, зокрема, надання громадянам Польщі та членам їхніх сімей можливості легального перебування на території України протягом 18 місяців з дати ухвалення закону.
Поляки також отримають право на працевлаштування, провадження господарської діяльності, навчання у навчальних закладах, медичне обслуговування на території України та окремі соціальні виплати згідно з українським законодавством.

В Офісі президента пояснили, що на цей крок президент пішов “на знак подяки польському народу за солідарність та підтримку України в умовах повномасштабної збройної агресії Росії та з урахуванням принципу взаємності”.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я