Політика Народні депутати, з яких після Майдану зняли недоторканність

Народні депутати, з яких після Майдану зняли недоторканність

357
0

Десятеро народних обранців втратили депутатську недоторканність за три роки – безпрецедентна ситуація в Україні. Утім, усі парламентарі й досі перебувають на волі, вироків щодо них ще не виносили.

Олег Царьов, червень 2014 року

Олег Царьов, сепаратизм, ГПУ, розшук

Колишній “регіонал”, народний депутат чотирьох скликань. Був одним з лідерів сепаратистського руху в Україні. Називає себе “головою парламенту Новоросії”. Проти Царьова в Україні відкрито кілька кримінальних проваджень за заклики до сепаратизму. Парламент дав згоду на арешт і притягнення Царьова до кримінальної відповідальності. Екс-нардеп з 2014 року перебуває в розшуку.

Сергій Мельничук, червень 2015 року

Сергій Мельничук

Член групи “Воля народу”, екс-командир батальйону “Айдар”. ГПУ інкримінує Мельничуку створення банди з кількох бійців “Айдару” з метою наживи, а також розбійні напади та викрадення людей. У червні 2015 Рада дозволила притягти його до кримінальної відповідальності, але провалила голосування за затримання і арешт.

Сергій Клюєв, червень 2015 року

Сергій Клюєв

Колишній “регіонал”, чий бізнес процвітав за часів Януковича. ГПУ підозрює Клюєва в шахрайстві у великих обсягах та розкраданні державного майна. Нардеп втік з України, з 2015 року він перебуває в розшуку. Лише згодом, на початку 2016 року Рада дала згоду на затримання й арешт нардепа. Брати Клюєви – у списку осіб з оточення Януковича, проти яких ЄС запровадив санкції.

Ігор Мосійчук, вересень 2015 року

Ігор Мосійчук

Депутат від “Радикальної партії”, екс-заступник командира батальйону “Азов” зі зв’язків з громадськістю. Втратив недоторканність за зверненням тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна. Шокін показав у Раді відео, на якому чоловік, схожий на Мосійчука, вимагав хабара. Нардеп називав відео сфабрикованим. У травні 2016-го Верховний суд постановив, що недоторканність із Мосійчука зняли незаконно.

Олександр Онищенко, липень 2016 року

Олександр Онищенко

Мільйонер, член групи “Воля народу”. Втік з України до того, як Рада дала згоду на притягнення його до відповідальності. Онищенку закидають організацію мільярдних розкрадань державних грошей під час видобутку та продажу природного газу. Тоді його навіть називали “другим Мельниченком”, коли він пообіцяв оприлюднити записи розмов із президентом Петром Порошенком. Утім, він цього поки не зробив.

Вадим Новинський, грудень 2016 року

Вадим Новинський

Депутат і бізнесмен від “Опоблоку”, якого називають спонсором УПЦ МП. Генпрокуратура України підозрює Новинського в тому, що він разом із Віктором Януковичем, міністром Віталієм Захарченком і начальником ГУ МВС у Києві Валерієм Коряком організував у 2013 році викрадення архієпископа Олександра Драбинка, особистого помічника тодішнього предстоятеля УПЦ МП Володимира. Нині має статус свідка.

Олесь Довгий, липень 2017 року

Олесь Довгий

Одіозний з часів свого перебування на посаді секретаря Київської міської ради Олесь Довгий (у центрі) і до Верховної Ради потрапив зі скандалом – йому закидали підкуп виборців у мажоритарному окрузі. Недоторканності позбавили з інших причин – ГПУ побачила у його діях ознаки зловживання службовими обов’язками задля незаконного відчуження десяти земельних ділянок заказника “Жуків острів” у Києві.

Борислав Розенблат, липень 2017 року

Банери за зняття недоторканності з Борислава Розенблата

Справа депутата “Блоку Петра Порошенка” Борислава Розенблата викликала гучний резонанс – передовсім завдяки поширеній у соцмережах історії його зустрічі з “Катериною”, яка виявилася агентом НАБУ. Нардепу закидають зловживання владою та отримання сотень тисяч доларів хабарів за просування змін до Податкового і Митного кодексів в інтересах компанії-нерезидента для експорту з України бурштину.

Максим Поляков, липень 2017 року

Банер з вимогою зняти недоторканність з шести народних депутатів

Максима Полякова, депутата фракції “Народний фронт”, позбавили імунітету за аналогічними підозрами, як і щодо Розенблата, – у лобіюванні інтересів “бурштинової мафії” у тій самій схемі. Щоправда, йому закидають отримання 7,5 тисяч доларів США хабарів задля просування вигідних для компанії з ОАЕ позицій.

Михайло Добкін, липень 2017 року

З Михайла Добкіна зняли недоторканність та дозволили його затримання та арешт (фото з архіву)

Колишній харківський губернатор часів президента Віктора Януковича, а нині депутат від “Опозиційного блоку” Михайло Добкін був не лише позбавлений депутатської недоторканності. Верховна Рада також дозволила його затримання та арешт. Його підозрюють у шахрайстві та зловживанні службовим становищем з метою заволодіння земельними ділянками в Харкові оціночною вартістю понад 220 мільйонів гривень.

dw.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я