Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ НАБУ виявило масштабну корупцію в Адміністрації морських портів!

НАБУ виявило масштабну корупцію в Адміністрації морських портів!

407
0

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про завершення досудового розслідування семи підозрюваним у заволодінні понад 247 млн грн ДП “Адміністрація морських портів України”.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що доступ до матеріалів кримінального провадження було відкрито 19 та 20 квітня.

В антикорупційному бюро повідомляють, що серед семи підозрюваних: екс-голова ДП “АМПУ” (2014-2017 рр); екс-перший заступник голови ДП “АМПУ” (2015-2017 рр); екс-начальник відділу закупівель ДП “АМПУ” (2015-2018 рр); заступник начальника Одеського філіалу ДП “АМПУ” (чинний); директор ТОВ; бенефіціар ТОВ та бенефіціар нерезидента (підприємства-учасника злочину).

Їм інкримінується вчинення злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191 (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) Кримінального кодексу України.

У НАБУ додають, що після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження стосовно цих осіб буде складено обвинувальний акт для подальшого скерування до суду.

За даними слідства, посадові особи ДП “АМПУ” у змові з приватними особами у 2015–2016 роках реалізували схему з розкрадання коштів під час державних закупівель послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. 

Зазначається, що йдеться про вчинення антиконкурентних дій з метою забезпечення перемоги заздалегідь визначеного учасника конкурсних торгів, а також подальшого завищення вартості виконаних ним робіт. 

Детективи бюро з’ясували, що внаслідок цього державі завдано збитків на суму 247 млн. грн, що підтвердила судово-економічна експертиза та іншими матеріали кримінального провадження.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із грудня 2015 року.

У січні цього року Національне антикорупційне бюро під час обшуків в Одесі затримало колишнього директора Адміністрації морських портів України Андрія Амеліна.

В липні 2016 році Андрію Амеліну повідомили про підозру у привласненні 3,5 млн гривень державних коштів.

В серпні 2016 Шевченківський районний суд Києва не заарештував підозрюваного і відпустив його під заставу в розмірі 1,4 млн грн.

Усього у справі затримано 7 підозрюваних у заволодінні 247 млн гривень, серед яких колишні та чинні посадовці Адміністрації морських портів.

29 січня НАБУ проводило обшуки на території Одеської, Миколаївської областей та міста Києва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я