Війна Мобілізація в Україні: як змінився термін дії висновку ВЛК

Мобілізація в Україні: як змінився термін дії висновку ВЛК

175
0
В Україні продовжується воєнний стан та мобілізація, втім не всі громадяни знають, що термін дії висновку військово-лікарської комісії (ВЛК) чинний лише протягом одного року. Це стосується проходження ВЛК як військовозобов’язаними громадянами, так і військовослужбовцями. Після завершення терміну дії висновку ВЛК її слід пройти повторно. Також медкомісію можна пройти й під час дії висновку ВЛК, у випадку, якщо стан здоров’я погіршився.
 
Детальніше про термін дії висновку військово-лікарської комісії (ВЛК) й про те, які документи необхідні для її повторного проходження, розповів юрист В’ячеслав Антоненко..
Який термін дії висновку ВЛК для військовозобов’язаних?
Юрист Антоненко зазначив, що правила визначення ступеня придатності до військової служби встановлені Положенням № 402 “Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України”. У серпні цього року у цей документ внесли зміни щодо терміну дії висновку ВЛК: відтепер він діє лише один рік. Відтак, якщо військовозобов’язаний пройшов ВЛК, приміром, у листопаді 2023 року, то документ залишатиметься чинним до листопада 2024 року. Повторно проходити ВЛК не потрібно. Втім є винятки, які стосуються особистих заяв військовозобов’язаних, де вказано про погіршення стану здоров’я. У такому випадку ТЦК та СП може повторно спрямувати на проходження ВЛК.
 
“Натомість, постанова ВЛК про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях, дійсна протягом п’яти років з дня закінчення медичного огляду (як правило, поширено для мирного часу)”, — пояснив Антоненко.
 
Який термін дії висновку ВЛК для військовослужбовців?

Для військовослужбовців ЗСУ термін дії висновку ВЛК також становить один рік. Втім, якщо стан здоров’я військовослужбовця погіршився – він може пройти новий медичний огляд. У такому разі новий висновок ВЛК замінює попередній, а попередній втрачає чинність.

Які документи необхідні для проходження нової ВЛК

Юрист пояснює, що і військовозобов’язані, і військовослужбовці можуть пройти нову військово-лікарську комісію, якщо їх стан здоров’я погіршився. Для того, щоб отримати новий висновок ВЛК слід надати такі документи:

 • усі наявні медичні висновки,
 • консультативні висновки;
 • витяг з епікризів;
 • стаціонарні висновки.

  Вплив висновків медкомісії на вид служби

  Під час ухвалення рішення про вид служби для військовослужбовця медкомісія керується Додатком 3 до Положення №402. У ньому зазначені вимоги до фізичного розвитку та стану здоров’я для різних родів військ, частин і підрозділів.

  Наприклад, для морської піхоти та повітряно-десантних підрозділів мінімальний зріст становить 170 см, а максимальна вага – 90 кг для чоловіків і 57 кг для жінок. Крім того, у додатку визначений перелік хвороб, які можуть перешкодити військовослужбовцю виконувати обов’язки у певних родах військ.

  Статті Розкладу хвороб, що перешкоджають службі у певних родах військ, позначені в Додатку 3 літерою НП. Для спеціальних споруд застосовується позначка СС-НП.

  #ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я