Новини Мінські угоди і Порошенко та нова кримінальна справа…

Мінські угоди і Порошенко та нова кримінальна справа…

1650
0

На горизонті у Петра Порошенка намалювалась нова кримінальна справа. Причому з дуже цікавого приводу. 

Це звинувачення Порошенко в державній зраді під час підписання Мінських угод в лютому 2015 року!

Справа в тому, що екс-глава держави ще тоді перейшов всі “червоні лінії”, які він зараз креслить Володимиру Зеленському. Це проведення виборів на Донбасі до повернення кордону, особливий статус Донбасу з внесенням до Конституції і багато інших норм Мінська-2.

Порошенко на підписанні Мінських угод у 2015 році. Фото сайту Кремля

Все це майже чотири роки тому погоджував з Путіним, Олландом і Меркель особисто Порошенко. Парадоксально, але зараз він звинувачує Зе в спробах реалізувати те, під чим сам же і підписався. І загрожує Зеленському майданом, звинувачуючи у зраді .

А тим часом, заяву про держзраду Порошенка вже передав в понеділок в ДБР юрист (колишній регіонал!) Андрій Портнов – головний ініціатор справ проти екс-президента.

То до чого може привести ця історія?

У чому суть справи

“Друзі, післязавтра подаю нову заяву про злочин Порошенко, – державна зрада в інтересах Російської Федерації під час підписання в 2015 році Мінських угод. Подробиці пізніше”, – написав Портнов у себе в телеграм-каналі 8 грудня.

Запис з’явилася в той день, коли Порошенко виступав на Майдані в центрі Києва і називав “зрадою” будь-які спроби виконати Мінські угоди. Які сам же і підписував (не особисто, але його представник Кучма і текст був узгоджений в тому числі і Порошенко на зустрічі “нормандської четвірки”).

Пізніше Портнов роз’яснив суть своєї заяви.

“Я вважаю, що потрібно на відносини Порошенко з Росією подивитися по-іншому, їх переосмислити. Я нагадаю, що в 2010 році Порошенко виступив на підтримку продовження (перебування) Чорноморського флоту РФ в українському Криму до 2042 року”, – сказав юрист в ефірі телеканалу 112.

Він навів також кілька цитат Порошенко, який тоді був міністром економіки в уряді Миколи Азарова. “Харківські угоди – взаємовигідні Україні і Росії”, “Росія і Україна захистили свої інтереси в результаті підписання Харківських угод”.

Портнов нагадав, що з відмашки екс-президента були підписані і Мінські угоди.

“Нинішній глава держави змушений рухатися в цих червоних лініях, які ви самі йому і написали”, – заявив юрист. І нагадав основні їх положення – зокрема, Україні починають передавати непідконтрольний ділянку кордону на наступний день після виборів в “ЛДНР”. А закінчують лише після прийняття Києвом змін до конституції і внесення туди особливого статусу Донбасу. І все це потрібно узгодити з представниками ОРДЛО.

“У Мінських угодах Порошенко підписав, що амністія повинна бути навіть раніше виборів”, – сказав Портнов, уточнивши, що амністія – тотальна, без винятків. 

“За великим рахунком потрібно слідчим шляхом встановити, яким чином ці Мінські угоди підписувалися? Хто кому які директиви виписував? І я нагадаю, що на цих угодах стоять підписи представників окупованих територій”, – говорить юрист, який сам до речі досі чомусь не відповів по закону за співпрацю з регіоналами й їх диктаторські статті…

Заяву про вчинення злочину Портнов уже передав в ДБР в понеділок. Ось фотокопія документу…

Порошенко і Мінськ-2

Другі мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року.

Ці угоди дають найширшу автономію окремим районам Донбасу – поліцейську, судову і мовну. Крім того, як і говорив Портнов, вони регламентують повернення кордону під контроль України лише після зміни Конституції – і внесення туди особливого статусу Донбасу.

Угоди були укладені на тлі чергового загострення на Донбасі в нчале 2015 року. Їх підписання практично в московській редакції продавили Німеччина і Франція: їм потрібно було закінчення війни за всяку ціну. Порошенко ж було нічим крити, і він погодив документ.

Від імені України, правда, його підписали не Порошенко, а його повноважний представник в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма. Але це справи не змінює: у нічних посиденьках з Путіним, Меркель і Олланд брав участь саме Порошенко. Він погоджував остаточний текст, а Кучма лише його візував.

Гарячу фазу війни з великими наступальними діями і правда вдалося зупинити. Млява позиційна війна тривала – але небезпека розгрому української армії минула. Після чого Порошенко почав саботувати Мінськ-2. Хоча документ був прийнятий Радою безпеки ООН і у всьому світі названий базовим для врегулювання конфлікту.

Уже після втрати влади Петро Олексійович, сам кілька разів зустрічався з Путіним, почав відмовляти від такої зустрічі “недосвідченого” Зеленського. І розганяти тезу про те, що президент РФ схилить українського колегу на “зраду” – тобто виконання Мінська-2.

Хоча сам Зеленський ніякого приводу так думати не давав і з питань Донбасу повторював плюс-мінус риторику свого попередника. Мабуть, мова йшла про те, щоб повісити на Зе якомога більше “зради”, оголосити його зрадником і мобілізувати проти нього частина населення.

Кульмінацією цього процесу став недільний Майдан, який провела “Європейська солідарність”, де окреслили “червоні лінії” для Зеленського. Які дослівно повторюють тези, підписані Порошенко в Мінську.

Що може вийти з “Мінського справи”

Ідея Портнова розслідувати можливу держзраду Порошенко під час підписання Мінська-2 – вельми цікавий хід не тільки з юридичної, а й з політичної точки зору.

Ця справа може дискредитувати екс-президента, як борця з Росією і ідеолога “червоних ліній”.

Щось подібне Янукович зробив з Тимошенко, коли звинуватив її в роботі на інтереси Росії при підписанні газових контрактів 2009 року.

Те ж може бути і з Порошенком. Навряд чи в його захист вийде якась значна група підтримки, звинуватив його влада в державній зраді і підпорядкуванні Москві.

Тим більше, що в націоналістичному середовищі ці звинувачення на адресу Порошенка звучали і раніше.

Ну і в будь-якому випадку вага заяв про “зради” на адресу Зеленського з боку екс-президента сильно зменшитися.

Інше питання, що це саме по собі не буде означати, що активність “антікапітулянтов”, які виступають проти Зеленського і мирного врегулювання на Донбасі, знизиться. Швидше в їх середовищі почнеться процес зміни лідерів.

Втім, поки невідомо. наскільки влади і правоохоронні органи активно візьмуться за цю справу. Хоча звинувачення Петра Порошенка в тому, що саме він несе відповідальність за зміст Мінських угод все частіше звучить і від Зеленського, і від його соратників.

 

джерело