Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Корупція в Укроборонпромі: ВАКС дозволив слідство проти посадовців

Корупція в Укроборонпромі: ВАКС дозволив слідство проти посадовців

331
0
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) 14 грудня 2023 року задовольнив клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно колишнього генерального директора ДК “Укрспецекспорт”. Також ВАКС дозволив слідство щодо особи, близький родич якої обіймав посаду в Раді національної безпеки і оборони України.
 

Як зазначено у повідомленні САП, злочинні дії підозрюваних завдали ДК “Укрспецекспорт” збитків. Мова йде про суму в майже 13 млн грн.

“Це рішення дасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваних, яких оголошено у міжнародний розшук, та скерувати справу до ВАКС для розгляду по суті”, – йдеться у повідомленні САП.
 
Зазначається, що дії колишнього генерального директора ДК “Укрспецекспорт” кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Дії іншої особи кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України – організація вищевказаного зловживання.
 
Детальніше про справу

У 2016-2017 роках ексдиректор ДК “Укрспецекспорт” спільно з близьким родичем, який обіймав посаду в Раді національної безпеки і оборони України, вчинили зловживання службовим становищем, що призвело до збитків для підприємства на майже 13 млн грн. Зокрема, підозрювані уклали угоди на постачання висотомірів для авіаційної техніки з підконтрольним близькому родичу товариством за завищеними цінами. Внаслідок цього ДК “Укрспецекспорт” втратив майже 13 млн грн. У свою чергу близький родич колишнього заступника РНБО України збагатився на цьому на понад $ 170 тис.

Укроборонпром: боротьба з корупцією – не порожня декларація, а системна робота
Генеральний директор АТ “Українська оборонна промисловість” Герман Сметанін 18 грудня зробив офіційну заяву щодо поточного стану у боротьбі з корупцією у товаристві та на підприємствах. Він прирівняв цей злочин до державної зради.
 
“Корупція в оборонно-промисловому комплексі під час війни дорівнює державній зраді. Це кримінальний злочин та удар по обороноздатності України. Тому наша боротьба з цим явищем – не порожня декларація, а системна і методична робота”, – заявив Герман Сметанін.
 
Генеральний директор Укроборонпрому взяв особисті зобов’язання щодо розбудови антикорупційної інфраструктури у товаристві та на підприємствах. За його словами, відповідальності не уникне ніхто.
 
“Я докладу максимум зусиль для того, щоб галузь позбулася тих, хто в такі важкі для України часи думає лише про своє незаконне збагачення. Попри будь-які колишні заслуги, нагороди та звання”, – сказав він.
 

Сметанін також наголосив, що Укроборонпром не декларує боротьбу з корупцією, а робить конкретні кроки. Як приклад він навів корупційну схему з чиновниками з ДП “Новатор”.

“Нещодавно контррозвідка СБУ спільно з Бюро економічної безпеки та за сприяння Укроборонпрому викрили та ліквідували схему з привласнення майже 4 млн грн бюджетних коштів, у створенні якої фігурують колишній керівник та три посадових особи ДП “Новатор”. Принципово, щоб суд виніс справедливий та законний вирок фігурантам цієї справи”, – зазначив він.
 
Генеральний директор Укроборонпрому закликав всіх співробітників галузі до активної участі в боротьбі з корупцією. За його словами, люди, які порушили закон, мають відповісти перед Україною та її громадянами.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я