На голову Новини Конституційний суд забракував законопроект про підпорядкування НАБУ і ДБР Президенту

Конституційний суд забракував законопроект про підпорядкування НАБУ і ДБР Президенту

441
0

Конституційний суд України (КС) визнав частково неконституційними положення законопроекту, який передбачає право президента призначати і звільняти керівників Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань!

Конституційний суд визнав, що законопроєкт №1014 про внесення змін до статті 106 Конституції України не відповідає частині першій статті 157.

При цьому КС визнав законопроєкт таким, що відповідає частині другій статті 157 та ст. 158.

Тобто, суд встановив, що законопроєкт порушує баланс повноважень президента і Кабінету міністрів України, принцип розподілу влади.

Нагадаємо:

  • Депутати відправили в Конституційний суд 7 законопроєктів президента про зміни до Основного закону: №1013 (скасування адвокатської монополії), 1014 (право президента утворювати незалежні регуляторні органи, призначати й звільняти голів ДБР і НАБУ), 1015 (надання народу права законодавчої ініціативи), 1016 (уповноважені Верховної Ради), 1017 (зменшення кількості нардепів до 300), 1027 (позбавлення нардепів мандата за прогули і кнопкодавство), 1028 (консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи ВР).

Джерело, а також поінформований співрозмовник УП