На голову Політика Facebook видалив десятки фейкових акаунтів, пов’язаних із партією Порошенка «Європейська солідарність»

Facebook видалив десятки фейкових акаунтів, пов’язаних із партією Порошенка «Європейська солідарність»

131
0

Про це йдеться у звіті компанії від 12 січня.

За даними Facebook, ці профілі були створені в Україні та орієнтовані на внутрішню аудиторію для «маніпулювання суспільною дискусією».

«Люди, які стоять за цією активністю, використовували фейкові акаунти, щоб створити фіктивних осіб, уникнути нашого контролю, модерувати сторінки та писати в групах, названих за містами в Україні», — наголосили у Facebook.

Як зазначається, мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, а також «схвальні коментарі про «Європейську солідарність» та її кандидатів, громадську організацію «Справа громад», п’ятого президента Петра Порошенка та критику президента Володимира Зеленського».Экс-президент Порошенко возглавил «Европейскую солидарность» :: Политика ::  РБК

«Вони також поширювали контент із офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували під текстами інших людей, щоб показати, що вони більш популярні, ніж є насправді… Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива», — вказується у звіті.

Окрім цього, Facebook видалив 12 мереж в Україні, Киргизстані, Казахстані, Бразилії, Аргентині, Пакистані, Індонезії та Марокко, спрямовані на аудиторії в межах цих країн. Ще п’ять – з Ірану, України, Франції, Марокко та Росії – мали на меті вплив на людей поза межами цих країн.

«Ці субʼєкти будуть продовжувати спроби обманювати і вводити людей в оману, зокрема змушувати певні точки зору виглядати такими, що більш широко підтримуються або критикуються, ніж вони є», — додали у Facebook.

Загалом через «скоординовану неавтентичну поведінку» було видалено 1 957 акаунтів Facebook, 707 – Instagram, також видалено 156 сторінок і 727 груп.

Джерело

#фейсбук #порошенко #корупція #фейк #інстаграм