Політика Експерт охарактеризував промову Сі Цзіньпіна на з’їзді КПК як «вихваляння минулих досягнень»

Експерт охарактеризував промову Сі Цзіньпіна на з’їзді КПК як «вихваляння минулих досягнень»

297
0

Лідер Китаю у неділю виступив на відкритті з’їзду правлячої партії країни

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у неділю виступив на відкритті з’їзду КПК, закликавши прискорити військовий розвиток країни та оголосивши, що політика, яка призвела до загострення відносин із Вашингтоном, залишиться без змін.

“Наступні п’ять років будуть вирішальними”, – сказав Сі, виступаючи з промовою перед делегатами з’їзду.

Очікується, що 69-річний Сі призначить себе генеральним секретарем Компартії Китаю на третій п’ятирічний термін, оскільки він переписав конституцію, скасувавши обмеження, пов’язані зі строками перебування при владі.

За роки свого правління Сі відправив за ґрати низку представників вищого ешелону влади і переслідував сотні тисяч представників нижчої ланки в ході широкомасштабної кампанії боротьби з корупцією, а також заснував жорсткий контроль партії над військовими.

Бейтс Гілл, виконавчий директор Центру аналізу Китаю в Інституті політики азіатського співтовариства, зазначає, що в промові «було дуже мало ознак коригування політики, навіть незважаючи на те, що внутрішня економіка та міжнародні відносини стикаються зі складнощами, що зростають».

«Але це не було про політику. Мова була присвячена звеличенню минулих досягнень, висловленню впевненості в партії та обраному нею шляху, а також заклику до членів партії йти вперед ще наполегливіше. Мова була присвячена звеличенню партії і, за визначенням, його лідерства, оскільки він відходить від прецедентів останнього часу і прагне залишитися при владі на невизначений термін», – так охарактеризував Гілл промову Сі.

Народно-визвольна армія має «захищати гідність та основні інтереси Китаю», сказав Сі, посилаючись на список територіальних претензій Пекіна.

«Ми швидше працюватимемо над модернізацією військової теорії, персоналу та озброєнь, – сказав Сі. – Ми зміцнюватимемо стратегічні можливості армії».

За десятиліття свого перебування при владі Сі проводив дедалі більш наполегливу зовнішню політику, водночас посилюючи контроль над інформацією та інакодумством усередині країни.

Сі не згадав про вторгнення Росії до України, яке Пекін відмовляється засудити.

Щодо Тайваню Сі заявив, що Китай «продовжуватиме прагнути мирного возз’єднання, але ми не обіцяємо відмовитися від застосування сили. І ми залишаємо за собою можливість вжити всіх необхідних заходів».

Чарльз Партон, науковий співробітник Ради з геостратегії, що базується в Лондоні, вважає, що інновації та освіта завжди були в центрі уваги Сі Цзіньпіна.

«Але в цій промові, схоже, акцент (на цих питаннях) зроблено ще більшою мірою. Особливо у світлі заходів США з обмеження науково-технічної співпраці з Китаєм, для Китаю стало набагато важливіше виробляти власну науку та технології», – наголосив Партон.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я