На голову Новини Ексміністр Насалик уряду Гройсмана постане перед Антикорупційним судом!

Ексміністр Насалик уряду Гройсмана постане перед Антикорупційним судом!

322
0

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього очільника Міністерства енергетики та вугільної промисловості, давно підозрюваного у внесенні недостовірних відомостей до декларації Ігоря Насалика!

Дослівно: “Наразі обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті”.

За даними слідства, у 2014 році посадовець отримав у позику 1,249 млн доларів США від фізичної особи. Проте в порушення вимог закону “Про запобігання корупції”, чиновник не відобразив вказану інформацію у щорічних деклараціях.

САП нагадує, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Що передувало: На початку серпня Національне антикорупційне бюро повідомляло про завершення розслідування щодо Насалика.

Передісторія:

  • 9 липня антикорупційні органи повідомили підозру щодо декларування недостовірної інформації міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику.
  • Розслідування встановило, що у 2014 році підозрюваний отримав у позику 1,249 млн доларів США від фізичної особи.
  • Сам Насалик відкидає звинувачення.
  • За 2017 рік, порівняно з 2016 роком, дохід Насалика зріс на майже 2 мільйони та становив 3 145 973 гривень.
  • У 2018 році ГПУ відкрила справу через недостовірні дані у декларації Насалика за 2016 рік. Розслідування стосувалося декларування міністром недостовірної інформації на суму більшу за 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на грудень 2016 року 250 прожиткових мінімумів – 387,5 тисяч гривень).
  • Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура