На голову рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ ДБР перевірить, чи приховував Ситник корупцію в оборонпромі

ДБР перевірить, чи приховував Ситник корупцію в оборонпромі

149
0

Новостворенене Державне бюро розслідувань перевірить можливу причетність директора НАБУ Артема Ситника до приховування корупційних схем в оборонному секторі…

Про це заявив директор ДБР Роман Труба. Коментуючи заяву керівника САП Назара Холодницького про те, що Ситник міг знати про приховування корупції у ДК “Укроборонпром”, Труба сказав: 

“Ми досліджуватимемо всі факти, і перевірятимемо всі обставини, про які нам буде відомо”.

Він додав, що запитання у ДБР будуть не лише до детективів, що не розслідували або не зареєстрували матеріали перевірки.

“Юридична оцінка надаватиметься діям і керівників структурних підрозділів НАБУ, і керівництву”, – підсумував Труба.

Нагадаємо: 

 • 25 лютого видання “Bihus.info” оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.
 • За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки, за які держпідприємства переплачували у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво “Укроборонпрому” знало про оборудки і давало на них згоду.
 • У свою чергу в НАБУ заявили, що вже займалися деякими фактами корупції в оборонній сфері, які викладено у розслідуванні ЗМІ. 
 • 27 лютого генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що частину деталей для військової техніки Україна отримує контрабандою з небратньої Російської Федерації.
 • Олег Гладковський заявив, що справа, в якій фігурує його син Ігор, “штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів” і її намагаються використовувати у виборчій кампанії”.
 • 4 березня Порошенко звільнив Гладковського з РНБО.
 • Згодом видання “Bihus.info” заявило, що усі слідчі органи, включно з НАБУ, “зливали”справи по Гладковському за хабарі.
 • Олег Гладковський разом із Ігорем Кононенко є найближчими партнерами президента і керують бізнесом Порошенка після його обрання.
 • 12 березня у НАБУ заявили, що звинувачення у пособництві корупційним схемам безпідставні.
 • 14 березня у НАБУ повідомили, що відсторонили від виконання посадових обов’язків двох детективів – Олега Борисенка та Дмитра Литвиненка, які згадані у розслідуванні “Bihus.info” про розкрадання в “Укроборонпромі”.
 • 15 березня керівник САП Назар Холодницький заявив, що не може отримати від НАБУ матеріали про корупцію в оборонному комплексі, та допустив, що директор бюро Артем Ситник знав про участь його підлеглих у незаконних схемах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я