Політика Чому Балкани можуть стати новою “пороховою бочкою Європи”

Чому Балкани можуть стати новою “пороховою бочкою Європи”

301
0
Точки зору експертів щодо вірогідного початку Третьої світової війни розділилися: частина стверджує, що вона вже триває – у вигляді локальних військових конфліктів. Інші переконані, що її жахи у планети ще попереду.
Пряме застереження
Імперська Росія побудована так, що тримається купи, лише воюючи. Днями президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню The Sun згадав про одну з потенційних “гарячих точок” на мапі світу, звинувативши президента РФ Володимира Путіна у “розпалюванні пожеж”, котрі ризикують вийти з-під контролю.
 
“Ми думаємо, що вони готуються зараз на Балканах, вони роблять нові кроки. І ми думаємо, що вони намагаються підготувати або навіть навчити деяких людей”, – зауважив президент.
У розмові з The Sun Зеленський також застеріг, що “Україна сьогодні перебуває в центрі цих глобальних ризиків Третьої світової війни”.
 
За більш ранньою заявою президента під час спілкування з африканськими журналістами у Києві, Україна має саме щодо Балкан відповідні розвідувальні дані. За словами Зеленського, Росія таким чином намагається усіма силами відвернути увагу від війни в Україні, аби поділити світову допомогу (зокрема гуманітарну) між багатьма країнами.
 
Одне з масштабних “відволікань” – це, звісно, війна Ізраїлю проти ХАМАС, котра теж розпочалася не без участі РФ. Наразі в інформаційному просторі цей конфлікт на Близькому Сході обговорюється потужніше за все, проте Зеленський просив звернути увагу й на інші країни світу, де РФ може вчергове дестабілізувати ситуацію для відвернення уваги від власних злочинів.
 
“Зверніть увагу на Балкани. Повірте, ми отримуємо інформацію. У Росії довгий план. Близький Схід, другим відволіканням уваги будуть Балкани, принаймні якщо країни світу зараз нічого не зроблять, то буде знову такий вибух. І знову, це не нова історія. В їх стосунках криза, і вона давно. Тому Росія буде вкладатися для того, щоб одна країна Балкан сьогодні воювала з іншою”, – підкреслив він.
В українській розвідці, дійсно, підтверджують цю інформацію. Як зауважив у коментарі NV представник Головного управління розвідки Андрій Юсов, Росія традиційно намагається розпалювати нові або підживлювати старі конфлікти.
 
“І в тому числі ми розуміємо, що на Балканах у них традиційно широкі можливості як російських спецслужб, так і в російської пропаганди, фінансового впливу. І, звичайно, вони це використовують, паралельно вирішуючи цілу низку завдань”, – визнав представник ГУР.
Серед завдань країни-агресора Юсов теж виокремив відволікання уваги від війни проти України, а також – проведення політики та окремих операцій проти союзників Києва, як країн НАТО, так і Євросоюзу.
 
Балкани ще з XIX ст. є пороховою бочкою Європи.
 
“На початку ХХ ст. саме конфлікти на Балканах призвели до Першої світової війни. Потім 1990-ті роки минулого століття – війна на території колишньої Югославії. Залишилися вогнища тих конфліктів, що тліють. І Росія, звичайно, може їх використовувати у своїх інтересах”, – нагадав Фесенко на каналі PolitБюро.
До того ж, додав він, є свідчення російських спецслужб, що вони провокували кризові ситуації у Чорногорії та конфлікти у Боснії й Герцеговині. Багато хто вважає, продовжив політолог, що Росія причетна – хай і не прямо, а побічно – до загострення відносин між Сербією та Косово.
 
“Треба розуміти, що Росія сама не воюватиме. А те, що вона провокує конфлікти на Балканах, – так. І свідчень тому дуже багато, це було не лише зараз, а й до 24 лютого минулого року”, – констатував він.
Інше питання, підкреслив експерт, полягає у тому, чи вдасться країні-агресору знову спровокувати таку війну, чи ні.
 
То як зробити, аби Третя світова, почавшись з Балкан, не стала реальністю? Вочевидь так, як і роблять це зараз два найбільші і найвідповідальніші світові гравці – США та Китай – демонструючи взаємоповагу та спільну позицію щодо миру у світі.
 
Гарна ознака такої єдності – це недавній візит китайського лідера Сі Цзіньпіна до Сполучених Штатів. Ще краща прогностична ознака – відсутність обох лідерів 22 листопада під час онлайнового римейку зустрічі G20, у котрій брав участь Путін. Вочевидь, Сі з Байденом про щось (сподіваємось, про мир) таки домовилися.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я