Політика Байден розколов верхівку Євросоюзу посиленням політики щодо Китаю – Politico

Байден розколов верхівку Євросоюзу посиленням політики щодо Китаю – Politico

225
0

Президент США Джо Байден розколов верхівку Євросоюзу посиленням своєї політики щодо Китаю.

Про це пише Politico.

За інформацією видання, серед лідерів ЄС відбувається розкол з приводу політики блоку щодо Китаю на тлі тиску з боку президента США Джо Байдена на Брюссель, щоб той зайняв більш жорстку позицію щодо Пекіна.

Так, частина топ-політиків ЄС на чолі із президентом Шарлем Мішелем наполягає на менш конфронтаційному підході до Китаю, ніж адміністрація Байдена. “Голубиною” позиції щодо Пекіна дотримуються Берлін, Будапешт та Афіни.

“Німеччина є великим інвестором у Китаї, особливо в автомобільній промисловості, і хоче уникнути конфліктів у комерційних зв’язках”, – пояснює видання.

При цьому “голуби” мають побоювання, що президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн поділяє політику США, при цьому саме ЄК є ключовим органом у питанні торгової політики.

“Існує величезний ризик конфлікту між Сполученими Штатами та Китаєм через Тайвань. Ми партнери Сполучених Штатів, але ми не васальна держава. Ми вважаємо, що не повинні повністю відокремлюватися від Китаю”, – сказав на умовах анонімності високопосадовець Ради ЄС.

Також повідомляється, що напруженість між вищими ешелонами протиборчих сил ЄС, радою та комісією досягла апогею через обговорення термінів проведення наступного саміту ЄС – Китай.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я